W dobie zabieganego, stresującego i niezdrowego stylu życia poszukujemy zdrowej i bezpiecznej alternatywy dla nadużywanej powszechnie farmakoterapii czy pielęgnacji syntetycznymi kosmetykami. Coraz bardziej doceniamy mądrość Starożytnego Wschodu, a zwłaszcza Ajurewedy. Ta skupiająca w sobie to, co najcenniejsze w medycynie niekonwencjonalnej forma uzdrawiania, dostarcza ciekawych i możliwych do przeprowadzenia w domowym zaciszu kuracji. Na czym one polegają?

Sposoby na dolegliwości bólowe

Jedną z najczęściej dokuczających nam współcześnie dolegliwości jest ból, jednak stałe łykanie tabletek przeciwbólowych to osłabienie żołądka i wątroby, ryzyko uzależnienia oraz wypracowania przez organizm tolerancji na ich działanie. A co proponuje Ajurweda? Regularny masaż bolących miejsc ciepłym olejem sezamowym bądź balsamem Zandu Balms, stanowiącym kombinację olejku z golterii i mentolu skutecznie zredukują ból bez jakichkolwiek skutków ubocznych.

Sposoby na nienaganny wygląd

Ajurweda to nie tylko system leczenia, ale także pielęgnacji ciała. Naturalne mieszanki indyjskich ziół znalazły zastosowanie w pielęgnacji skóry, włosów czy zębów. Pasty Vicco wybielają zęby i redukują stany zapalne dziąseł, a Neem, czyli miotla indyjska wywiera zbawienny wpływ na skórę, zwłaszcza trądzikową. Glinki doskonale oczyszczają skórę, zaś henna poza nadaniem włosom kolorytu, doskonale je odżywia. Drzewo sandałowe i szafran redukują przebarwienia, zaś masaże z wykorzystaniem olejków ziołowych redukują cellulit.

Ajurweda od środka

Ajurwedyjska pielęgnacja ciała i ducha zakłada holistyczne podejście, łączące w sobie wpływ zarówno zewnętrznego dbania o ciało, jak i odżywiania go od środka. W ten nurt zdrowego stylu żywienia doskonale wpisują się orientalne przyprawy, które poza wzbogaceniem walorów smakowych wielu dań, wywierają korzystny wpływ na zdrowie. Wystarczy wymienić chociażby kurkumę, cynamon, imbir, curry czy goździki, które działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo i uodporniająco. Ponadto wspomagają procesy trawienne i oczyszczają organizm z toksyn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here