Jak zaoszczędzić na sprzęcie?

Wydawać by się mogło, że jest tylko jeden sposób, aby zaoszczędzić pieniądze przy kupowaniu sprzętu elektronicznego, np. telewizora. Mianowicie, trzeba śledzić oferowane na telewizory promocje bądź trafić na okazję. Nic bardziej mylnego! Rynek sprzętu RTV jest tak szeroki, że każdy znajdzie na nim rozwiązanie na swoją kieszeń i kupi taki telewizor, jaki będzie chciał. Warto jednak poznać kilka szczegółów technicznych, żebyś nabrał rozeznania. Gdy zaczniesz szukać odbiornika lub przeglądać oferowane na telewizory promocje, będziesz wiedział, na co postawić, żeby nie przepłacić i cieszyć się wysokiej jakości sprzętem dostosowanym do swoich potrzeb.

Ekran i rozdzielczość

Jedną z najważniejszych rzeczy przy kupnie telewizora jest ekran. Na rynku dostępne są telewizory wyposażone w technologie OLED, LCD/LED, QLED. OLED to doskonała jakość kolorów i czerni, jednak w zamian za te udogodnienia producenci każą płacić sobie dość dużo, znacznie więcej niż za pozostałe typy. Telewizor LCD (LED – wersja wzbogacona o podświetlenie panelu LCD diodami LED) to technologia starsza od OLED, co wiąże się oczywiście z niższą jakością obrazu, ale jest przede wszystkim tańsza. QLED to odmiana LCD, która jest wyposażona w warstwę tzw. kropek kwantowych. Mają one – przynajmniej teoretycznie – poprawiać jakość barw.

Inna istotna sprawa to rozdzielczość. Na rynku jest już mnóstwo telewizorów z większą niż kiedyś rozdzielczością, co spowodowane zostało pojawianiem się coraz większych odbiorników. Sprawiło to, że producenci musieli opracować odpowiednie technologie, które byłyby w stanie nadążyć za wymiarami telewizorów i gwarantować doskonałą jakość wielkiego obrazu. W ofercie jest sporo różnych rozdzielczości, z których największą popularnością cieszą się chyba Full HD (1920 x 1080 pikseli) i Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Full HD, co oczywiste, z racji tego, że mniejsze – jest tańsze. Obecnie powoli traci na popularności na rzecz wyższych rozdzielczości, jednak wciąż może zadowolić potencjalnego użytkownika, jeżeli nie zamierza on przeznaczyć na telewizor majątku.

Jeśli chcemy oszczędzić, to powinniśmy zapomnieć o telewizorach z zakrzywionym ekranem. Takie urządzenia są znacznie droższe niż standardowe odbiorniki, a wciśnięcie ich do małego mieszkania może zniwelować efekt, jaki ma nieść ze sobą owa krzywizna, a nawet zapewnić dyskomfort oglądania osobom, które nie będą obserwować ekranu idealnie na wprost.

Jeszcze taniej? Śledź oferowane na telewizory promocje!

Rozsądne przeglądanie proponowanych rozwiązań technicznych, które w swoich ofertach mają sklepy, to jedno. Inna sprawa, że warto zainteresować się obniżkami na elektronikę, jakie może wprowadzić sklep RTV w walce o klienta. Jeżeli szykujesz się do zakupu telewizora, przeglądaj proponowane na telewizory promocje. Być może trzeba będzie przez jakiś czas wstrzymać się z kupnem, by trafić na cięcie cen i cieszyć się upatrzonym sprzętem za niższą kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here