Czystek to jedno z najzdrowszych ziół, które w ostatnich kilku latach robi zawrotną karierę. Wymieniany jako doskonały środek wspomagający funkcję wątroby i oczyszczanie organizmu, czystek jest doskonałą odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na naturalne kuracje lecznicze i upiększające. Dzięki ogromnej zawartości witamin, minerałów i antyutleniaczy czystek wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości Jak go stosować? I czego można spodziewać się po regularnym spożywaniu czystka?

Czystek – jaki jest najlepszy?

Najbardziej znaną formą spożywania czystka jest napar z suszu. Dokonując zakupu czystka należy zwrócić uwagę na zawartość suszu – wskazana jest obecność suszonych liści i kwiatów, a całość powinna być poddana cięciu, a nie mieleniu.

Napar powinien być sporządzony z łyżeczki suszu zalanej szklanką wrzątku i parzonej pod przykryciem przez 5 – 8 minut. Tak sporządzony napar zaleca się pić 2 – 3 razy dziennie. Aby wzbogacić smak herbatki można dodać soku z cytryny lub miodu.

Niezwykłe właściwości czystka

Czystek słynie ze swych właściwości antyoksydacyjnych. Dzięki temu neutralizuje wpływ wolnych rodników na każdą komórkę ciała. Co to oznacza? Doskonałą profilaktykę wszystkich chorób cywilizacyjnych, których przyczyną jest stres, niewłaściwa dieta, brak ruchu czy zanieczyszczenia środowiska i generowane nimi wolne rodniki. Mowa m. in. o nowotworach, miażdżycy, zawale serca, udarze, chorobach neurodegeneracyjnych oraz cukrzycy.

Czystek chroni przed licznymi infekcjami powodowanymi przez wirusy, bakterie i grzyby. Wspomagając naturalne procesy odpornościowe organizmu, czystek redukuje zachorowalność na wiele chorób infekcyjnych. Dba także o stan jamy ustnej redukując zasiedlające ją bakterie. Gwarantuje to świeży oddech i nienaganny stan zębów.

Dzięki dużej zawartości witamin i antyoksydantów czystek spowalnia procesy starzenia się organizmu i doskonale wpływa na stan cery, włosów i paznokci. Regularne picie czystka to doskonała kuracja upiększająca, której efekty nasilone są oczyszczającymi i wspomagającymi procesy regeneracyjne właściwościami czystka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here