Odchudzanie to żmudny proces, wymagający wiele cierpliwości oraz dyscypliny. Jego podstawą jest przestrzeganie odpowiedniego reżimu dietetycznego i treningowego. Dlaczego zatem niektórym się nie udaje? Zasadnicze przyczyny są dwie – zbyt luźne podejście do zaleceń dietetycznych i treningowych, lub wręcz przeciwnie – ich nadinterpretacja.

Błędy żywieniowe – przyczyna większości porażek

Podstawowym założeniem diety odchudzającej jest stworzenie deficytu kalorycznego rzędu kilkuset kalorii. Ma to na celu zmobilizowanie organizmu do czerpania energii z depozytów tkanki tłuszczowej. Jaki błąd można tu popełnić? Pierwszym jest podjadanie między posiłkami z jednoczesnym brakiem świadomości, że każdy nadprogramowy kęs to w skali całego dnia naprawdę sporo kalorii. Błędem drugim jest natomiast stworzenie zbyt dużego deficytu kalorii, na co organizm zareaguje kompensacyjnym odkładaniem tkanki tłuszczowej.

Warto zatem obliczyć swoje zapotrzebowanie na kalorie, uwzględniając stopień aktywności fizycznej i od otrzymanej wartości odjąć około 300 kalorii. To w zupełności wystarczy. Aby zapobiec niedoborom pokarmowym można wspomóc się preparatami witaminowymi, zaś proces redukcji tkanki tłuszczowej wspomogą tabletki odchudzające i spalacze tłuszczu.

Aktywność fizyczna – drugi filar odchudzania

Trudno jest zgubić zbędne kilogramy bez regularnego uprawiania sportu. Do wyboru masz zorganizowane treningi w klubach fitness, jazdę na rowerze, pływanie lub trening w domu. Wystarczy wygodny strój sportowy i buty sportowe, mata do ćwiczeń, a opcjonalnie – hantle, piłka do ćwiczeń, stepper, rowerek stacjonarny i wiele innych. Sport pozwala spalić zbędny tłuszczyk, dotlenia cały organizm i ujędrnia skórę, co zapobiega powstaniu nieestetycznej, luźnej skóry po zakończonej kuracji odchudzającej.

Nie zapominaj o pielęgnacji

Warto pomyśleć także o oczyszczeniu organizmu i odpowiedniej pielęgnacji skóry. Detoks będzie skuteczniejszy dzięki masażom specjalnymi olejkami, spożywaniu ziół i suplementów oczyszczających oraz stosowania plastrów detoks. Kluczowe jest także wypijanie minimum dwóch litrów wody dziennie. A doskonałą pielęgnację skóry zapewnią kremy wyszczuplające, balsamy ujędrniające oraz peelingi antycellulitowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here