Kim jest i jak działa dietetyk i trener personalny online?

0
2432

Szybki tryb życia, wielogodzinne spędzanie czasu w pozycji siedzącej, spożywanie przetworzonych i wysokokalorycznych produktów prowadzi do nadwagi, otyłości oraz pogorszenia jakości życia. Konsekwencją takich działań bardzo często są choroby cywilizacyjne, na które zapada coraz więcej osób. Z uwagi na brak czasu oraz życie w ciągłym pędzie, warto rozważyć możliwość skorzystania z indywidualnie dopasowanej diety oraz pomocy trenera. Osobom, które nie mają czasu na kilkugodzinne spędzanie czasu u dietetyka oraz dojazdy na siłownię poleca się konsultacje w formie online, które mają identyczną skuteczność jak ich standardowa forma.

Czym jest dieta i trener personalny online?

Dieta online dobierana jest indywidualnie do potrzeb oraz celów osoby, która z niej korzysta. Porada najczęściej odbywa się w formie telefonicznej lub internetowej. Najważniejszym zadaniem dietetyka online jest poznanie dokładnych danych klienta takich jak jego waga, wzrost, styl życia, tryb pracy, cel do którego dąży. Dietetyk przykłada wagę do preferencji i nawyków pokarmowych klienta, alergii i nietolerancji pokarmowych, a także umiejętności gotowania oraz ilości czasu, jaką klient może poświęcić na przygotowywanie posiłków. Indywidualne podejście do każdego klienta oraz wieloletnie doświadczenie specjalistów w swojej dziedzinie oferuje https://dietanakazdycel.pl/.

Trener personalny online pracuje na podobnych zasadach. Po poznaniu sytuacji i celu klienta, dobiera odpowiedni zestaw ćwiczeń. Osoby zabiegane mogą ćwiczyć w domu, a także wykonywać niektóre z ćwiczeń w pracy lub w drodze do domu. Co ważne, większość tego typu usług wyznacza pojedyncze cele do zrealizowania oraz wymaga raportowania postępów, dzięki czemu motywacja utrzymuje się stale na wysokim poziomie.

Zalety korzystania z diety online oraz pomocy trenera

Do najważniejszych zalet z korzystania z pomocy w schudnięciu i osiągnięciu dobrej formy online jest oszczędność czasu. Dotyczy to czasu spędzonego na dojazdach do dietetyka, na siłownię, a także czasu spędzonego na samych konsultacjach. Tu wszystko odbywa się zdalnie a odpowiedzi uzyskuje się bardzo szybko. Dieta dopasowana jest do indywidualnych preferencji, a ćwiczenia można wykonywać także w domu. . Połączenie tych dwóch usług w pakiecie jest także niewątpliwym sposobem na oszczędzenie pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here