Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna na co dzień. Tak się składa, że zazwyczaj pamiętamy o tym, co mamy odkryte, a więc szczególną dbałością otaczamy twarz, włosy czy też dłonie. A co ze stopami? Specyficzne warunki klimatycznego naszego kraju sprawiają, że o stopach przypominamy sobie, kiedy za oknem robi się coraz cieplej i wyciągamy z szafy sandały bądź klapki. Często zdarza się, że stan stóp pozostawia wiele do życzenia. Pękające pięty, nieestetyczne zgrubienia, odciski, wrastające paznokcie albo kurzajki nie są czymś wyjątkowym.

Jak można temu zaradzić?

Większość osób próbuje na szybko znaleźć jakieś cudowne maści, kremy lub inne specyfiki, aby doprowadzić swoje stopy do takiego stanu, aby ich się nie wstydzić. Niekiedy trudno osiągnąć zadowalający efekt przy samodzielnych zabiegach. Stosunkowo mało osób wie, że istnieje specjalizacja medyczna z zakresu wiedzy o stopach. Podologia, czyli nauka o stopach, zajmuje się właśnie zdrowiem stóp człowieka. Gabinety podologiczne można znaleźć praktycznie w każdym większym mieście, a w szukaniu pomocna będzie wyszukiwarka podologów podolodzy.pl.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy podologa?

Podolog już podczas pierwszej naszej wizyty oceni stan stóp pod kątem ewentualnie występujących deformacji oraz schorzeń i problemów natury estetycznej. Taka wnikliwa ocena jest jedynie wstępem do podjęcia terapii bądź przedstawienia zaleceń profilaktycznych. Podolog poleci najbardziej odpowiednie preparaty i kosmetyki, które będą zapobiegać określonym problemom albo je leczyć. W przypadku płaskostopia na pewno wskaże, jaki rodzaj wkładek ortopedycznych należy zastosować.

podolodzy

Niezwykle częstą przypadłością są wrastające paznokcie, grzybica stóp i paznokci, zrogowaciały naskórek, kurzajki oraz nieustannie utrzymujące się odciski. Z tego typu problemami trudno walczyć na własną rękę i niezbędna okazuje się pomoc specjalisty. Lepiej nie doprowadzać do stanów zapalnych samodzielnym usuwaniem kurzajek bądź odcisków. Co ważne, podolog zaradzi w razie wystąpienia ubytku płytki paznokcia wskutek schorzeń o charakterze grzybiczym albo uszkodzenia mechanicznego. W gabinetach podologicznych z dobrym efektem przeprowadza się zabiegi rekonstrukcji paznokcia. Innymi słowy – podolog zajmuje się stopami kompleksowo i to zarówno przyczynami problemów, jak i skutkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here