Lubisz wypoczynek na dwóch kółkach? Chętnie jeździsz na wycieczki rowerowe? A może jednoślad to Twoja forma transportu po mieście? Niezależnie od tego, w jaki sposób używasz roweru, może zdarzyć Ci się nieprzyjemna sytuacja. Wypadek na rowerze to czasem niestety nie tylko zepsuty sprzęt. Awaria może skutkować uszczerbkiem na zdrowiu. Sprawdź, jak zabezpieczyć się przed wypadkiem na rowerze i skorzystać z pomocy na miejscu zdarzenia.

Jak pokazują statystyki policji, liczba wypadków w Polsce z udziałem rowerzystów stale rośnie. W 2016 r. kierowcy jednośladów uczestniczyli w ponad 4700 wypadkach drogowych. Liczba rannych przekracza 4 tysiące, a liczba zabitych to ponad 200 osób. Dane mogą być zatrważające, jednak nie należy rezygnować z tej aktywności. Wystarczy się dobrze zabezpieczyć.

Nieszczęśliwy wypadek na rowerze – zabezpiecz się z pakietem assistance

Bywają wypadki, które kończą się zwykłymi otarciami. Takie niewielkie rany po opatrzeniu pozwalają na dalszą podróż. Niestety zdarzają się również sytuacje, w których kontynuacja wycieczki jest niemożliwa, za to konieczne jest wezwanie pomocy.

W takiej sytuacji najlepiej mieć zaufane źródło, które zajmie się Twoim zdrowiem i jednocześnie zatroszczy się o Twój rower. Zwróć uwagę, że jeśli zadzwonisz po pogotowie ze zwichniętą kostką, ratownicy pomogą Tobie, jednak o transport sprzętu musisz się martwić w swoim zakresie. W przypadku usługi assistance rowerowy możesz liczyć na pomoc w pełnym zakresie. Co jeszcze przysługuje Ci w ramach pakietu assistance rowerowy?

  • transport medyczny – 2 razy w ramach ubezpieczenia, do 1000 zł;
  • wizyta u lekarza specjalisty – 2 razy w trakcie trwania ubezpieczenia, do 1000 zł;
  • wizyta pielęgniarki – 1 raz w czasie umowy, do 1000 zł.

W ciężkich przypadkach, kiedy wypadek spowodował poważny uszczerbek na zdrowiu ubezpieczonego, w ramach pakietu assistance można liczyć na: organizację operacji, rehabilitację (do 1500 zł raz w trakcie leczenia, maksymalnie 5 wizyt), wizytę psychologa (do 1000 zł raz w czasie trwania ubezpieczenia), usługi implantologiczne i protetykę (do 5000 zł raz w czasie trwania ubezpieczenia).

Awaria roweru – zabezpiecz się przed nią z pakietem assistance

Usługa assistance rowerowy Europ Assistance razem z NNW i OC obejmuje nie tylko organizację transportu medycznego i pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. W ramach usługi możesz skorzystać również z transportu roweru i pokrycia kosztów naprawy przez ubezpieczyciela.

Pomoc rowerowa nie jest nieograniczona. Usługodawca oferuje transport roweru do 50 km od miejsca wypadku maksymalnie 2 razy w ciągu trwania umowy. Naprawa nie może natomiast przekroczyć 1000 zł raz w ciągu trwania pakietu.

Pakiet assistance rowerowy – co jeszcze możesz zyskać?

Wykupując usługę assistance zorientowaną na potrzeby rowerzystów, możesz liczyć na dodatkową, bardzo przydatną pomoc. To ubezpieczenie roweru w razie kradzieży z włamaniem.

Ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłacenia odszkodowania, a więc zwrotu części wartości roweru, zgodnie z ustalonym wcześniej przelicznikiem. W ten sposób za roczny sprzęt możesz uzyskać 50% jego początkowej ceny. Suma wypłacanego odszkodowania po kradzieży z włamaniem nie może być jednak większa niż suma ubezpieczenia określona w OWU.

Zainteresowany? Wejdź na stronę Europ Assistance i dowiedz się więcej. Chcesz znać szacunkowe ceny? Zajrzyj do kalkulatora ubezpieczenia Europ Assistance.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here