Wśród Polaków od lat panuje moda na aktywny wypoczynek. To cieszy, ponieważ taka forma spędzania czasu jest nie tylko przyjemna, ale również zdrowa. W okresie wakacyjnym wiele osób decyduje się na wycieczki rowerowe. Coraz częściej przejażdżki nie ograniczają się tylko do pobliskiej miejscowości, spore grono ludzi decyduje się na zwiedzanie Europy na dwóch kółkach. Jakie miejsca warto zwiedzić na rowerze?

Trydent – Włochy
Dolomity to piękne miejsce, jednak powinny się w nie wybrać tylko osoby mające doskonałą kondycję. W tym punkcie odnajdą się osoby chcące pojeździć w wysokich górach. Ten rejon Włoch jest doskonale przygotowany na przyjęcie amatorów kolarstwa, drogi są świetnie przygotowane, dodatkowo na trasach ulokowane są punkty, w których można uzyskać wszelkie informacje na temat szlaków rowerowych.

Jezioro Garda – Włochy
To największe jezioro na terenie Włoch. Jest ono usytuowane w wyjątkowym miejscu, pomiędzy Weroną a Brescią. Trasa prowadząca wokół tego zbiornika wodnego jest wyjątkowo urokliwa, mierzy blisko 150 km i jest dosyć wymagająca. Na trasie znajduje się kilka odcinków, które wymagają wjechania w tunel, warto mieć to na uwadze i zaopatrzyć się w dobre jakościowo lampki rowerowe. Na terenie Włoch zwykle panują warunki sprzyjające uprawianiu kolarstwa, dlatego też w okolicy jeziora często można spotkać grupy zawodowych kolarzy.

Alicante – Hiszpania
Alicante to jedno z ważniejszych miast portowych w Hiszpanii, a jednocześnie miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają zawodowi kolarze. Już samo to jasno wskazuje jak doskonałe warunki do uprawiania tego sportu tu panują. Jazda po mieście oraz jego okolicach jest w pełni bezpieczna, ponieważ lokalne przepisy są ukierunkowane na komfort rowerzystów. Szlaki w okolicy Alicante są doskonale oznaczone i bardzo różnorodne, dzięki czemu trasy na pewno przypadną do gustu nie tylko zaawansowanym kolarzom, ale także osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem.

Majorka – Hiszpania
Majorka to wyspa, na którą przybywają nie tylko miłośnicy pięknych plaż, ale także osoby uwielbiające jazdę na rowerze. Na miejscu panują warunki, które bardzo sprzyjają uprawianiu kolarstwa. Co ciekawe Majorka jest wyspą, którą można w całości zwiedzić na rowerze. Wyspa jest wyjątkowo piękna, więc wycieczkom będą towarzyszyć piękne widoki. Co ciekawe na Majorce często organizowane są amatorskie wyścigi rowerowe, zatem osoby zainteresowane taką rywalizacją z pewnością znajdą zawody dla siebie. Oczywiście na wyspie regularnie organizowane są także wyścigi zawodowców.

Jak przewozić rowery
Zwiedzanie Europy na rowerze to duża przyjemność, jednakże większość osób decydujących się na taką wycieczkę przewozi rowery samochodem. Jakie są możliwości przetransportowania sprzętu autem? Na rynku jest dostępnych mnóstwo wygodnych bagażników samochodowych.

Pierwszą z nich jest bagażnik rowerowy montowany na dachu. To niedrogi i skuteczny sposób przewożenia sprzętu. Dzięki takiemu rozwiązaniu jednocześnie można przewozić nawet do sześciu rowerów. Decydując się na taki bagażnik należy pamiętać o tym, by ograniczyć prędkość pojazdu i unikać wjeżdżania na parkingi podziemne.

Kolejną opcją jest montaż stelaża na klapie bagażnika. Na stelażu można jednocześnie przewozić 3-4 rowery. Podczas jazdy trzeba uważać podczas jazdy wąskimi uliczkami. Ostatnim, ale bardzo praktycznym rozwiązaniem jest montaż platformy na haku do holowania. To rozwiązanie praktyczne, jednak najdroższe ze wszystkich wymienionych. Co ważne konieczne jest posiadanie dodatkowej tablicy rejestracyjnej, ponieważ platforma zasłania tylną część samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here