Strategii na przygotowywanie posiłków jest wiele. Jedni gotują posiłki z tego, co akurat mają w lodówce. Inni z kolei mają plan posiłków, którego się trzymają. Niektórzy lubią gotować, inni zaś traktują to jak zło konieczne. Czy jednak można jeść różnorodnie, smacznie i bez konieczności żmudnego przygotowywania posiłków?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny

O diecie pudełkowej często słyszy się w kontekście gwiazd czy celebrytów, którzy chwalą sobie dietę pudełkową jako sposób na uniknięcie gotowania i jednoczesne zdrowe odżywianie się. Na czym polega więc catering dietetyczny wrocław? Dzięki usłudze cateringu dietetycznego możemy zamówić dobrze zbilansowane i przygotowane zgodnie z naszymi oczekiwaniami posiłki na cały miesiąc. Każdego dnia wieczorem lub w godzinach wczesnoporannych kurier dostarczy nam torbę z posiłkami na cały dzień – zwykle jeden dzień diety obejmuje 5 posiłków. Niektóre firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym przywożą posiłki co drugi dzień.

Czy warto skorzystać z diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią gotować lub nie mają czasu, by to robić, a chcą się odżywiać zdrowo. W ofercie firm, zajmujących się cateringiem dietetycznym najczęściej znajdziemy różne diety: śródziemnomorską, Paleo, wegetariańską czy bezglutenową. Pierwszym krokiem najczęściej jest wypełnienie ankiety odnośnie oczekiwań żywieniowych oraz produktów, których nie lubimy jeść. W firmach cateringowych zwykle można skorzystać z usług dietetyka, który doradzi nam najlepsze rozwiązania. Dieta pudełkowa ma więc wiele zalet: dostajemy pod nos gotowe, dobrze zbilansowane i smaczne dania. Minusem jest niestety dość wysoki koszt, jednak warto podkreślić, żę w cenie tej zawierają się nie tylko potrawy, lecz także i dostawa.

Catering dietetyczny nie jest sprawą nową, jednak zauważyć można coraz większe zainteresowanie tym tematem, zwłaszcza wśród osób młodych, które dużo czasu spędzają w pracy i nie zawsze chce się im gotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here