Wakacje to moment, kiedy chętnie próbujemy jakichś szalonych rzeczy. Chcemy uciec od codziennej monotonni, spróbować przekroczyć własne ograniczenia i w efekcie często próbujemy skoków ze spadochronem. Nieraz okazuje się, że atmosfera skoku, ludzie, adrenalina, możliwość wejścia w nowe środowisko tak nam się spodobały, że chętnie kontynuowalibyśmy to…

Szkolenia AFF – świetna metoda

Jeszcze do niedawna jedyną drogą do kontynuacji takiej wakacyjnej przygody były drogie i długie kursy prowadzące do samodzielnych skoków ze spadochronem. Jednak sport ten robi się coraz bardziej popularny, dlatego też wykształciły się nowe sposoby nauki skakania.

Szkolenia AFF właśnie spełniają wszelkie wymogi takiego nowoczesnego sposobu nauczania. Co to w zasadzie jest? Otóż szkolenie AFF to przyspieszony kurs dający nam możliwość odbywania skoków pod okiem instruktora. Po ukończeniu takiego kursu i odbyciu ok. 50 skoków możemy ubiegać się o status samodzielnego skoczka spadochronowego.

Zalety szkolenia AFF

Warto w tym momencie podkreślić zalety szkoleń AFF, które zadecydowały o tym, że są one coraz to bardziej popularne. Przede wszystkim bowiem jest to świetna alternatywa dla wszystkich osób, które chcą spróbować tego sportu, ale nie są jeszcze pewne, czy rzeczywiście to będzie to, czego szukają. Szkolenia AFF relatywnie bowiem nie są drogie, nie wymagają zakupu własnego sprzętu ani nie zajmują dużo czasu.

Jak zatem widać szkolenie AFF może być po prostu ciekawą przygodą – nie musimy od razu iść dalej. Warto jeszcze podkreślić, że szkolenia AFF bardzo cenią osoby, które kiedyś już miały do czynienia ze skokami i obecnie chcą wrócić. Kursy AFF dają także możliwość poznania ciekawych ludzi i zawiązania przyjaźni, a także wejścia w środowisko skoczków.

Gdzie zrobić szkolenie AFF?

Pozostaje już zatem w zasadzie tylko kwestia tego, gdzie możemy wykonać takie szkolenie? Otóż organizuje je praktycznie każda firma zajmująca się skokami ze spadochronu. Zanim się jednak zapiszemy, pamiętajmy o kilku sprawach.

Przede wszystkim o tym, że szkolenie aby było efektywne, nie powinno trwać dłużej niż dwa miesiące. Jeśli zatem czujemy, że się nie wyrobimy ze skokami na ten moment, to warto poczekać na bardziej dogodny czas. Ponadto miejmy zawsze na uwadze nasz stan zdrowia zarówno psychiczny i fizyczny!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here