Strój kolarski

Odzież rowerowa to bardzo ważna część ekwipunku sportowca. Dzięki prawidłowo dobranym elementom możliwe jest pokonywanie tras w większym komforcie, jak również zapewnienie sportowcowi szybszej regeneracji po wykonanym wysiłku. Ubranie rowerzysty powinno posiadać kilka zauważanych cech. Są nimi przede wszystkim: wysoka jakość wykonania, paro przepuszczalność, odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, możliwość łatwego i szybkiego czyszczenia czy zapewnienie bezpieczeństwa podczas aktywności. Jednym z popularnych części wyposażenia są spodenki rowerowe. Jakie posiadają cechy szczególne? Jakie spodenki na rower kupić? Czym kierować się przy wyborze?

Dolna cześć ubioru kolarza to bardzo ważny element. Długi trasy, niewygodne siodełko, jak również nierówności napotkane na trawiastym lub innym podłożu mogą znacznie obniżyć komfort jazdy, jak również w konsekwencji sprawiać ból czy utrudniać uprawianie tego sportu. Aby wyjść na przeciw wymaganiom i oczekiwaniom sportowców producenci odzieży dla aktywnych zaprojektowali i stworzyli specjalne spodenki kolarskie. Czym one się charakteryzują? Jakie rodzaje i typy getrów można wyróżnić?

Jednym z najważniejszych podziałów jest budowa i wykonanie spodenek. Można tu wyróżnić dwa rodzaje ubrań. Spodenki luźne oraz obcisłe – dopasowane do ciała. Pierwszy z wymienionych rodzajów stroju wykonany jest z różnych materiałów. Mowa tu o odzieży tzw. pancernej – sztywne, grube, posiadające funkcje ochronne podczas upadku oraz lekkie szroty, których głównym przeznaczeniem jest wygada uprawiania sportu. Ich konstrukcja uwzględnia zastosowanie specjalnych otworów, które służą wymianie powietrza.

Spodenki rowerowe obcisłe to produkt wybraniany najczęściej przez kolarzy szosowych. Są one aerodynamiczne, nie stwarzają oporu podczas jazdy, ja również posiadają specjalny systemy, które zmniejszają ból podczas poruszania się jednośladem. Popularnymi modelami tego rodzaju szortów są spodenki z szelkami, z tzw. pampersem i innymi nowoczesnymi technologiami.

Jakie spodenki na rower kupić?

Przed wyborem spodenek na rower warto określić rodzaj wykonywanej aktywności. Dopasować strój do własnych potrzeb i wymagań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here