rower treningowy

Własne domowe siłownie cieszą się coraz większą popularnością. Tutaj nikt nas nie podgląda, możemy włożyć wygodne domowe ciuchy, a po treningu skorzystać z własnego prysznica. Jeśli przeliczymy sobie, ile kosztuje nas roczny abonament wstępu do klubu fitness, to zazwyczaj dojdziemy do wniosku, że spokojnie za te pieniądze możemy zakupić sprzęt na indywidualne potrzeby. Najbardziej popularnym urządzeniem jest oczywiście rower treningowy.

Rodzaje rowerów treningowych

W sprzedaży znajdują się różne rodzaje rowerów treningowych. Głównym kryterium ich rozróżniania jest rodzaj napędu. Na tej podstawie wyróżnia się:

  • rowery z napędem paskowym,
  • rowery z napędem powietrznym,
  • rowery z napędem magnetycznym.

Rowery z napędem paskowym są przeznaczone przede wszystkim do spokojnych, rekreacyjnych treningów. Drugi z wymienionych napędów spodoba się osobom, które chcą wykonywać ćwiczenia interwałowe. Do regularnych i intensywnych ćwiczeń cardio dedykowane są rowery z napędem magnetycznym. Dla bardziej wprawionych użytkowników rowerów treningowych ważne znaczenie ma także konstrukcja roweru. W opcji są bowiem rowery:

  • pionowe,
  • poziome,
  • spinningowe.

Na to, czy wybierzemy rower poziomy lub pionowy, duże znaczenie ma stan naszego kręgosłupa. Rowery poziome, mimo że zajmują trochę więcej miejsca, są chętnie wybierane przez osoby starsze oraz osoby, które cierpią na schorzenia dolnego odcinka kręgosłupa. Rowery spinningowe mogą natomiast stanowić zamiennik roweru szosowego. Pozwalają one na pokonanie wielu kilometrów w trudnych warunkach.

Funkcjonalności rowerów treningowych

Współcześnie sprzedawane rowery treningowe oferują wiele dodatkowych funkcjonalności. Przede wszystkim można je dostosować do wzrostu i gabarytów użytkownika. Dzięki temu każdy z domowników będzie mógł ustawić dla siebie optymalną pozycję siodełka i kierownicy. W opcji są rowery z pedałami posiadającymi klamrę lub pedałami bez klamry. Podczas ćwiczeń na rowerze stacjonarnym ważna jest także kwestia ilości poziomów regulacji oporu. Nowoczesne urządzenia pozwalają na korzystanie z co najmniej kilkudziesięciu stopni.

Profesjonalne rowery treningowe posiadają przyjazne w obsłudze konsole. Takie wyświetlacze w jasny i czytelny sposób pokazują najważniejsze informacje oraz pozwalają na samodzielne ustawianie treningu. Na komfort użytkowania tego stacjonarnego pojazdu wpływają także takie drobiazgi jak uchwyt na telefon oraz uchwyt na butelkę z wodą.

Gdzie kupić wysokiej jakości rower treningowy?

Godnym polecenia sklepem, w którym można zakupić rower treningowy, jest FitCast.pl. Sprzedawca ten oferuje produkty najwyższej jakości. Katalog wyrobów jest tworzony tak, aby stanowiły one połączenie ergonomii i efektywności. Firma oferuje sprzęt treningowy przeznaczony do użytku indywidualnego, jak również profesjonalnego. Spełnia on wszelkie standardy w zakresie bezpieczeństwa. Pełna oferta rowerów treningowych dostępna jest pod adresem internetowym: https://fitcast.pl/kategoria-produktu/sprzet-fitness/rowery-treningowe/.

W asortymencie FitCast.pl znajdują się także inne sprawdzone urządzenia treningowe. Na uwagę zasługują między innymi: bieżnie, orbitreki, eliptyki, elektrostymulatory, ergometry wioślarskie, rollery i piłki do masażu, sztangi, taśmy, maty do ćwiczeń. Produkty te zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here