kolana

Osteoporoza jest chorobą kości, w przebiegu której dochodzi do spadku masy kościele zaburzeń ich architektury. Zwiększa to ryzyko złamań. Osteoporoza rozwija się osób w starszym wieku, a w szczególności u kobiet w okresie pomenopauzalnym. Leczenie tego typu schorzenia wymaga farmakoterapii, a także leczenia złamań powikłań w konsekwencji osłabienie kości. Czym dokładnie jest osteoporoza? Jakie są jej przyczyny? Jak ją leczyć? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/osteoporoza-przyczyny-objawy-i-leczenie/ 

Osteoporoza – czym jest? 

Osteoporoza jest to spadek gęstości mineralnej kości. Masa szkieletu dorosłego człowieka jest to 12 do 13 i pół procent masy ciała. Jej szczytowa masa ociąga około trzeciej dekady życia i po tym okresie następuje stopniowe, fizjologiczny spadek jej masy. Na nią składają się rozmaite czynniki, tak jak spożywanie wapnia przyczyny witaminy D3, białka przecież magnezu oraz aktywność fizyczna. Co więcej spadkowi masy kostnej towarzyszy rozwój osteoporozy oraz zwiększa ryzyko złamań. Obejmuje ona przede wszystkim gości przedramienia, szyjki kości udowej oraz kręgów kręgosłupa. 

Jakie są przyczyny osteoporozy? 

Osteoporoza rozwija się przede wszystkim W efekcie postępującego wraz z wiekiem spadku gęstości mineralnej kości. Jakiemu spadkowi towarzyszy również spadek masy kostnej. Innymi czynnikami, które sprzyjają rozwój osteoporozy są: predyspozycje genetyczne, siedzący tryb życia, długotrwałe unieruchomienie, dieta uboga w wapń, witaminę D3 oraz białko, palenie papierosów, spożywanie alkoholu, podeszły wiek. 

W jaki sposób leczyć osteoporozę? 

Czy terapia osteoporozy stosowany są przede wszystkim leki, które zwiększają gęstość mineralna kości i wzmacniają strukturę tkanki kostnej. 

Co więcej stosowane są suplementy diety przepisy które są bogate w wapń i witaminę D3, a także zalecana jest umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna. W przypadku pojawienia się złamań konieczne jest leczenie. 

Zobacz też: http://www.fitnesswomen.pl/najczestsza-przyczyna-bolu-kregoslupa-rwa-kulszowa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here