Skakanie ze spadochronem to niesamowita przygoda, którą na długi czas pozostaje w pamięci. Obecnie, aby skoczyć, nie musimy jednak wcale płacić za bardzo drogie szkolenia. Alternatywnym rozwiązaniem są skoki tandemowe. Możemy spróbować swoich sił w tej podniebnej rozrywce już za około 500 złotych!

Czym są skoki w tandemie?

Do zwykłego skoku spadochronowego musimy być odpowiednio przygotowani. W tym celu trzeba zapisać się na szkolenie, które obejmuje zarówno teorię, jak i praktykę. Za takie szkolenie zapłacimy nawet około 5 000 złotych. Jednak do skoku wcale nie musimy brać udziału w szkoleniu spadochronowym, ponieważ możemy wybrać skok w tandemie. W tym przypadku nie skaczemy jednak sami, ale z instruktorem, który odpowiada za wszystkie kwestie techniczne skoku.

Do skoków tandemowych stosuje się specjalne spadochrony tandemowe i uprzęże, które łączą pilota skoku oraz jego pasażera. Spadochrony do tandemów są większe i bezpiecznie potrafią utrzymać aż dwie osoby. Wobec tego jako pasażer nie musimy posiadać żadnego wcześniejszego doświadczenia ze skokami spadochronowymi. Nie musimy również brać udziału w żądnych badaniach lekarskich czy mieć świetnej kondycji.

Swobodne spadanie w przestworzach

Zdecydowanie najbardziej ekscytującym momentem skoku spadochronowego jest swobodne spadanie. To krótki czas, który następuje od razu po wyskoku z lecącego samolotu, zanim jeszcze otworzy się spadochron. Czas swobodnego spadania może wynosić od 30 sekund w przypadku wyskoku z 3000 metrów aż do 60 sekund przy 4000 metrach. Wtedy uczestnicy skoku spadają w przestworzach z prędkością rzędu 200 kilometrów na godzinę. To uczucie, którego po prostu nie da się opisać i trzeba je przeżyć!

Gdy uczestnicy skoku dolecą na wysokość około 1500 metrów nad ziemią, wtedy pilot otwiera spadochron. Po kilkuminutowym opadaniu następuje miękkie lądowanie na trawiastej płycie lądowiska. Nie trzeba obawiać się o żadne kontuzje.

Całe to niesamowite wydarzenie może być również zapisane – wtedy musimy wykupić usługę filmowania i fotografowania, a jeszcze jeden skoczek z kamerą zamontowaną na swoim kasku będzie mógł wszystko zapisać. Jest to dodatkowo płatna usługa, ale warto się nią zdecydować, ponieważ to unikatowa pamiątka na lata!

Gdzie możemy skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Wbrew pozorom, ceny tandemowych skoków spadochronowych nie są wcale takie wysokie. Rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów, natomiast w przypadku skoku z 4000 metrów cena to około 700 złotych. Gdy będziemy chcieli dokupić usługę rejestracji skoku, zapłacimy dodatkowo 250 złotych.

Możemy jednak znaleźć wiele ciekawych promocji w ośrodkach organizujących skoki i dzięki temu zapłacić za niesamowitą podniebną przygodę jeszcze mniej. Ponadto możemy też zakupić skok na prezent – wtedy możemy przekazać go w formie vouchera upominkowego, na przykład na urodziny, ślub i inne okazje.

Na wyjątkowe skoki w tandemie zaprasza największa w Polsce szkoła spadochronowa Skydive.pl z bazą na lotnisku Kruszyn koło Włocławka. Skoki organizuje też w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here