Dobór odpowiedniej odzieży na rower, także koszulki kolarskiej jest kwestią bardzo indywidualną i zależy nie tylko osobistych upodobań co do kolorystyki czy kroju ale również od termiki każdego z nas, a także od ilości przejechanych kilometrów.  Odzież sportowa spełnia szereg określonych warunków oraz posiada rozwiązania podnoszące komfort oraz funkcjonalność  podczas ich użytkowania, podobnie jest w przypadku koszulek kolarskich.

Co wybrać?

Z koszulkami kolarskimi kojarzy się przede wszystkim dość obcisły krój i barwne, często krzykliwe wzornictwo – choć te drugie wcale nie jest reguła i można znaleźć modele nieco bardziej stonowane w kolorystyce. Odzież na rower powinna przede wszystkim spełniać określone wymogi,  które zagwarantują nam odpowiedni komfort cieplny podczas jazdy oraz odprowadzą nadmiar wilgoci.  Często stosowaną mieszanką do produkcji koszulek kolarskich jest poliamid z domieszką poliestru. Mieszanka tych materiałów zapewnia skuteczne odprowadzenie potu, jest elastyczny oraz nie nasiąka potem przez co pozostaje dłużej świeży. Koszulki kolarskie przy kołnierzu posiadają zamek który można rozpiąć żeby zwiększyć dopływ powietrza. Elementem charakterystycznym dla koszulek kolarskich jest również przedłużany tył. Jest to spowodowane pozycją jaką rowerzysta zajmuje na rowerze. Będąc pochylonym na rowerze potrzebujemy, aby nasza koszulka była nieco dłuższa z tyłu i nie odsłaniała nam tym samym krzyża i nerek. Co więcej na plecach znajdziemy dodatkowe kieszenie na niewielkie drobiazgi np. na telefon lub  żel energetyczny po który będziemy mogli sięgnąć bez konieczności zatrzymywania roweru. Kolejną rzeczą równie ważną są elementy odblaskowe. Warto jest zatem zwrócić uwagę czy koszulka kolarska posiada takowe , najlepiej będzie jeśli będą umieszczone zarówno z przodu jak i tyłu.

Co zamiast koszulki kolarskiej?

Odpowiednia do jazdy na rowerze będzie każda inna koszulka, która będzie miała właściwości termo aktywne. Czyli taka, która poradzi sobie z nadmiarem potu. Kupując dowolną koszulkę którą zamierzamy nałożyć na rower warto jest wybrać taką, która będzie miała nieco grubszy materiał z przodu a cieńszy z tyłu dzięki czemu będziemy mieli lepszą izolację przed podmuchami wiatru z przodu oraz skuteczniejsze odprowadzenie wilgoci z pleców. Niektóre modele posiadają na plecach lub rękawach dodatkowe siatkowane panele wentylacyjne, które są bardzo praktycznym rozwiązaniem oraz alternatywą dla typowej kolarskiej koszulki.

http://www.modaforte.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here