Można mieć rower miejski na przejażdżki po parku czy też miejskich szlakach, można mieć doskonale narzędzie, którym będziemy dojeżdżać do pracy niejako w alternatywie do samochodu czy też środków komunikacji publicznej. Można też potraktować rower jako ciekawy pomysł na sport, nawet aktywność wyczynową. W zależności od tego celu powinniśmy wybrać odpowiedni model do swoich preferencji, umiejętności i oczywiście terenu, pamiętając jednak, że to nie zawsze cena jest najważniejszym argumentem.

Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego roweru, przyjrzyjmy się swojej formie i oczekiwaniom. I tak zwykły rower dla osoby bardzo intensywnie jeżdżącej może się szybciej niszczyć i będzie wymagał częstych napraw lub wymiany elementów, co w praktyce okaże się dość dużym wydatkiem. Inwestycja w sprzęt powinna być zatem dokładnie przemyślana. Jeśli zamierzamy korzystać z roweru wyczynowo, powinniśmy spojrzeć na półkę z odpowiednim sprzętem. Będzie on droższy, ale też wytrzyma zdecydowanie więcej, zarówno jeśli chodzi o rodzaj terenu, jak i ryzyko otarć czy zmienne warunki atmosferyczne. Innym zupełnie argumentem będzie waga rowerzysty i wybrane akcesoria takie jak amortyzatory, rodzaj ramy, czy też marka wsporników, obręczy i hamulców.

Jaki rower wybrać?

Najlepszy sprzęt będzie oczywiście dostosowany do potrzeb. W jeździe miejskiej kompletnie nie sprawdzi się „góral”, jak i rower szosowy nie poradzi sobie w trudnym terenie. Miłośnicy wyczynowych sportów sięgają po modele wysoko specjalistyczne. One gwarantują ich wytrzymałość oraz jakość i zapewniają cały szereg emocji związanych z jazdą. Pod tą jedną dużą kategorią dostępną w sklepie https://www.drerowery.pl znajdziemy zarówno rowery takie jak, szosowe, górskie, fitness, przełajowe i wyprawowe, jak i modele rowerów Dual Sport. Dzięki profesjonalnie przygotowanym doradcom, którzy sami są miłośnikami sportów rowerowych oraz bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. A wszyscy, którzy lubią wypróbować sprzęt, mogą wybrać się do sklepów stacjonarnych w Gdańsku oraz w Gdyni. To miejsca wyjątkowe, ponieważ pasja przeplata się tutaj z doskonałą jakością, a oferowane rowery świetnie sprawdzą się w różnych warunkach.

Rowery szosowe

To jedne z najpopularniejszych rowerów na rynku, pomimo tego że tradycyjne modele dość mocno ewoluowały i w pewien sposób zmieniło się ich przeznaczenie. Wybór roweru powinien być przede wszystkim podyktowany pewnego rodzaju doświadczeniem w kolarstwie. I choć wielu miłośników tego sportu marzy o rowerze najwyższej klasy, warto wiedzieć, na co tak naprawdę musimy zwracać uwagę, by jazda dawała prawdziwą satysfakcję. W szosówkach kluczową rolę gra rama. Musi być sztywna i lekka. Im lepszy model, tym materiał, z którego jest wykonana będzie lżejszy, a tym samym spodziewane osiągi lepsze. Najlepszym, ale też najdroższym materiałem, z którego tworzy się ramy, jest karbon – czy lekkie włókno węglowe. Poza nim producenci wykorzystują aluminium. Kluczem do wyboru idealnej ramy będzie jej rozmiar. Jak w żadnym innym rowerze wymiary rowerzysty będą mieć kluczowe znaczenie. Charakterystyczne będą również pedały oraz specyficzna kierownica, która choć pozornie niewygodna zapewnia kolarzowi naturalny układ rąk. I tak można dziennie przejechać kilkadziesiąt kilometrów, czerpiąc prawdziwą satysfakcję z jazdy i z prędkości.

Nie tylko w górach

Modne „górale” są popularne dla wszystkich tych, którzy lubią jednośladem wypuszczać się w trudny teren. Pośród całej palety modeli znaleźć można odpowiednie modele do jazdy rekreacyjnej, jak i prawdziwe maszyny dla miłośników sportów ekstremalnych. Różnią się między sobą jakością ramy, akcesoriami i pewnego rodzaju udogodnieniami, które na przykład są dostosowane do bardzo stromych zjazdów czy też wyczynowych przeszkód. I tak jak w innych typach kluczowa będzie rama, która uzupełniają inne elementy takie jak na przykład przerzutki, hamulce. Im lżejsza rama i komponenty lepszej klasy, tym lepiej będzie się z roweru korzystało i posłuży zdecydowanie dłużej.

Dobry rower to taki dopasowany do umiejętności, ambicji i możliwości. Warto wybrać ten idealny, by cieszyć się prawdziwą radością, jaką daje ten sport niezależnie, jak będziemy trenować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here