Rower składa się z różnych części. Jego kręgosłupem jest rama, do której przymocowane są pozostałe części rowerowe. Między innymi są to obręcze rowerowe. Obręcz rowerowa jest integralną częścią koła roweru. Obręcz znajduje się na jego obwodzie. Na nią montuje się dętkę i oponę. Obręcz łączy się ze środkiem koła przy pomocy piasty oraz szprych.

Obręcze rowerowe produkowane są z różnych stopów metali. Najczęściej są to metale lekkie takie jak aluminium. Poszczególne obręcze należy dobrać do odpowiedniego stylu jazdy. W rowerach szosowych, a także w rowerach górskich podstawą jest masa obręczy. Im mniejsza, tym zasadniczo jest lepiej. Jednak obręcze o małej masie są mniej wytrzymałe. Obręcz musi mieć jak najbardziej cienki profil. Ciężkie obręcze są używane do zjazdu. Natomiast gdzieś pośrodku znajdują się obręcze do rowerów turystycznych i służących do jazdy po mieście.

Jakie obręcze są najlepsze do dirtu, streetu, FR, DH?

Takie idealne obręcze rowerowe wyprodukowała marka Dartmoor Bikes. Dartmoor fortress jest doskonałą obręczą do najcięższych zastosowań. Jest super lekka i bardzo wytrzymała i sztywna. Wykonano ją ze stopu aluminium 6061. Można do niej zastosować wiele rodzajów hamulców. Jest to obręcz dwuścienna, kapslowana, co zdecydowanie zabezpiecza gniazdo szprychy przed uszkodzeniem. Występuje w różnych kolorach, dlatego z łatwością można ją dobrać do koloru ramy każdego niemal roweru. Polecana jest do dirtu, streetu, FR, DH. Występuje w popularnych rozmiarach 26 i 24 cali.

Kolejna propozycja tej marki to obręcz rowerowa dartmoor raider. Doskonała dla BMX. Jest bardzo lekka, dlatego nadaje się dla osób uprawiających jazdę rowerową w stylu dirtu, streetu, 4X i FR. Dartmoor raider została również wykonana z aluminium 6061-T6. Jest obręczą dwuścienną, kapslowaną. Pozwala również doskonale zabezpieczyć gniazdo szprychy przed uszkodzeniem. Jest niezwykle sztywna oraz wytrzymała. Warto zwrócić uwagę na jej cechę szczególną, czyli wytrzymałość przy bardzo niskiej wadze. Przeznaczona jest tylko i wyłącznie do hamulców tarczowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here