Rolki, hulajnoga, rower – jak latem dojeżdżać do pracy w centrum miasta?

Pracując w centrum miasta często mamy problem z dojazdem do pracy. Wszak korki są bardzo uciążliwe, a swoją drogą to żadna przyjemność spędzać około 1,5 godziny siedząc w samochodzie. Na szczęście można zdecydować się na inny środek transportu. Wybór jest naprawdę szeroki. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak latem dojeżdżać do pracy. Jednak już teraz zachęcamy wam do wejścia na stronę WygodnyRower.pl, gdzie znajdziecie szeroki wybór najlepszych rowerów, które niewątpliwie są doskonałymi środkami transportu.

Jak nie dojeżdżać do pracy? Oto jest pytanie

Centra nie tylko dużych miast są bardzo zakorkowane, zatem już sama jazda własnym samochodem nie jest specjalnie efektywna, wszak więcej stoimy w korku niż rzeczywiście jedziemy. Swoją drogą benzyna też do tanich nie należy. Jak wiadomo szczególnie latem konieczne jest także napełnienie klimatyzacji i jej odgrzybienie, co wiąże się z kolejnymi kosztami. Zatem dojeżdżanie samochodem absolutnie nie jest dobrym pomysłem. Owszem można wybrać komunikacje miejską, ale jednak problemu korków nadal się nie ominie, a ponadto w autobusach największym problemem jest zapach…innych pasażerów. Zatem, jaki środek transportu najlepiej wybrać?

Rolki – świetna zabawa i fajna sprawa

Czy zastanawiałeś się nad dojeżdżaniem do pracy na rolkach? To naprawdę dobry pomysł. Na rolkach można osiągnąć niemałą prędkość, to także świetna zabawa. Ponadto wybierając roli robisz również coś dobrego dla środowiska, wszak to w pełni ekologiczny środek transportu. Oczywiście żeby nie było tak kolorowo to warto zdawać sobie też sprawę z wad takiego rozwiązania. Na samym początku trzeba zwyczajnie umieć jeździć i to całkiem dobrze jeździć. Zatem, jeżeli dopiero rozpoczynasz swoja przygodę z rolkami to musisz poświęcić sporo czasu na naukę, wszak początkujący rolkarze sporej prędkości nie osiągną, a przecież jadąc do pracy czas ma także duże znaczenie. Kolejnym problemem jest też pokonywanie nierówności. Tutaj doświadczony rolkarz sobie poradzi, a amator nieszczególnie.

Hulajnoga nie tylko dla dzieci

Nasza druga propozycja to hulajnoga. Choć do tej pory hulajnogi kojarzyły się głównie ze sprzętem stricte dziecięcym to obecnie coraz więcej dorosłych uwielbia na nich jeździć. Również w tym przypadku należy trochę poćwiczyć, a także wyrobić sobie kondycję, wszak odpychanie się nogą może być uciążliwe i męczące. Alternatywą dla klasycznej hulajnogi jest model elektryczny, który jednocześnie pozwala osiągnąć większą szybkość, niestety jego cena jest też wyższa. Jednak mimo wszystko warto zdecydować się na dojazd do pracy na hulajnodze, choć musisz liczyć się z tym, że konieczna jest inwestycja w dobry model. A co kryje się pod słowami „dobry model”? Otóż dobra hulajnoga to taka, która wykonana jest z wysokiej jakości materiałów. Ważny jest też rodzaj kółek. Warto wybierać szczególnie kauczukowe, które pozwalają na osiągniecie większej szybkości, a jednocześnie zapewniają większą wygodę podczas jazdy.

Zawsze i wszędzie jazda na rowerze dobrym wyborem będzie

Oczywiście warto dojeżdżać do pracy rowerem. Ten środek transportu jest ekologiczny, szybki, wygodny, a swoją drogą chyba każdy z nas umie na nim jeździć. Jeżeli jeszcze nie posiadacie swojego roweru, a jesteście mieszkańcami stolicy to koniecznie odwiedźcie sklep rowerowy w Warszawie, bądź zajrzyjcie na stronę Wygodny Rower. Szeroki wybór różnych modeli sprawia, że bez problemu znajdziecie dla siebie idealny rower. Do jazdy po mieście warto oczywiście postawić na rower miejski. Można również wybrać rower crossowy, czy nawet górski. Możliwości jest sporo. Warto oczywiście zwrócić uwagę nie tylko na jakość komponentów, ale również wielkość kół. Ogólnie zasada jest bardzo prosta, im większe koła tym łatwiej pokonywać przeszkody, a także można zdecydowanie bardziej się rozpędzić. Z kolei mniejsze koła są bardziej zwinne. Pamiętajcie, że nawet deszczowa pogoda nie jest przeszkodą przed dojazdem do pracy na rowerze, wystarczy tylko wybrać model z błotnikami.

Warto rezygnować ze środków transportu jakim są samochody, czy motory na rzecz tych ekologicznych takich jak rower, rolki, czy hulajnoga. Dzięki nim robicie coś dobrego dla jakości powietrza i walki ze smogiem. Jednocześnie robicie coś dobrego dla siebie. Wszak aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here