Wiosna za pasem, czas przygotować sprzęt sportowy na nowy sezon. Dla zapalonych rowerzystów producenci przygotowali mnóstwo przydatnych gadżetów, które sprawią że jazda będzie jeszcze większą przyjemnością, bez względu na teren oraz pogodę.

Jak przygotować rower do sezonu?

Podobnie jak robimy przegląd samochodu przynajmniej raz do roku, analogiczne dobrze jest zrobić przegląd roweru, przed rozpoczęciem nowego sezonu rowerowego. Na początek należy posprawdzać stan opon, jeżeli to konieczne dopompować powietrze lub nawet wymienić dętki, które po dłuższym postoju lub narażeniu na niesprzyjające warunki atmosferyczne mogły się uszkodzić. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie i nasmarowanie łańcucha oraz zębatek. Bardzo ważne jest, aby sprawdzić stan hamulców, przez zimę linki hamulcowe mogły się poluzować, wówczas trzeba je odpowiednio naciągnąć. Po takim gruntownym przeglądzie pozostaje tylko odświeżyć ramę, myjka ciśnieniowa powinna sobie poradzić z zabrudzeniami z poprzedniego sezonu.

Przydatne akcesoria rowerowe

Na stronie www.empik.com można nabyć wiele przydatnych akcesoriów rowerowych, które nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale również poprawia komfort jazdy. Profesjonalny zestaw lampek rowerowych Led zapewni dobre oświetlenie drogi podczas nocnej jazdy, ponadto żarówki Led są bardzo trwale i wystarcza na bardzo długo. Wygodne żelowe siodełko pomoże podnieść komfort jazdy, natomiast zestaw naprawczy do dętki zapewni szybka pomoc w razie złapania tak zwanej gumy. Bezpieczeństwo na rowerze jest bardzo ważne, dlatego bezwzględnie trzeba zaopatrzyć się w profesjonalny kask rowerowy, dobrze jest również zakładać odzież odblaskowa, opaski odblaskowe lub fluorescencyjną kamizelkę. Aby w czasie jazdy zawsze mieć pod ręką coś do picia można zakupić bidon montowany na ramie roweru, ponadto zawsze dobrze mieć przy sobie pompkę oraz licznik, który będzie pokazywał nam przejechany dystans oraz średnią prędkość jazdy. Jest to szczególnie istotne dla osób, które jeżdżą zawodowo i wciąż walczą o coraz lepsze osiągi.

Rowerem w świat

Coraz więcej osób preferuje zagraniczne wyjazdy rowerowe w tereny górskie, do takich podróży niezbędny jest uchwyt samochodowy na rowery, który zapewni ich bezpieczny przewóz. Istnieje kilka rodzajów uchwytów na rowery. Montowane na dachu samochodu, uchwyty kabinowe, a także uchwyty montowane do tylnego zderzaka. Najlepiej dobrać odpowiedni uchwyt do swojego modelu samochodu, a także do swoich potrzeb i możliwości. Nie każdy samochód ma miejsce, aby zamontować uchwyt kabinowy, a także nie każdy ma relingi, umożliwiające montaż bagażnika rowerowego na dachu.

Idealny prezent dla rowerzysty

Akcesoria rowerowe są też doskonałym pomysłem na prezent dla zapalonego rowerzysty nowoczesny licznik osiągów, profesjonalna czołówka Led, czy designerski bidon lub rękawice rowerowe będą funkcjonalnym prezentem, który na pewno przyniesie wiele radości obdarowanemu. Aby trafić w gust, trzeba tylko dowiedzieć się, jakie akcesoria osoba, którą chcemy obdarować, już posiada, a także jaki styl, kolorystykę czy rodzaj sprzętu preferuje. Im więcej informacji zdobędziemy, tym bardziej trafiony będzie prezent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here