Jazda rowerem, jak powszechnie wiadomo, może być znakomitą rozrywką dla każdego – zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka. Jak w każdej innej dziedzinie warto jednak pamiętać, że podstawowym obowiązkiem każdego rodzica i opiekuna, jest zapewnić dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Podstawą jest oczywiście zakup odpowiedniego kasku, który w razie wypadku może nawet ocalić życie, albo sprawić, że obrażenia głowy będą dużo mniejsze. Niestety, wiele dzieci niezbyt chętnie jeździ w kasku. Na szczęście jednak oferta tego typu produktów jest na tyle szeroka, że nawet najbardziej oporny wobec rodzicielskich zaleceń i próśb młodociany rowerzysta, po pewnym czasie zapewne da się przekonać i znajdzie kask, który w końcu będzie mu się podobał, a kto wie – może nawet będzie dla niego w przyszłości powodem do domu, ze względu na ciekawy kształt, albo wyjątkową kolorystkę. Przyjrzyjmy się więc, co w kwestii kasków ma nam do zaoferowania internetowy sklep empik.com.

Pierwszy rzut oka na stronę tej sieci sklepów, pozwala nam ocenić, że w tej chwili bez problemu zakupić można kaski dla dzieci, które spodobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Ciekawość u dzieci mogą wzbudzić chociażby kaski nawiązujące do zawodów, o wykonywaniu których wiele dzieci zapewne marzy – takich jak strażak i policjant. Sprawia to, że noszenie przez dziecko takiego kasku w czasie jazdy rowerkiem może być niejako rozwinięciem i kontynuacją ich domowych zabaw. Znaleźć można też kaski nawiązujące do filmów, chociażby do znanej chyba każdemu dziecku pixarowskiej serii „Auta”. Dziewczynki, które często w dzieciństwie przeżywają fascynację różowym kolorem i chcą aby wszystko co noszą było różowe, mogą z kolei zachwycić się modelem firmy Spokey, który namalowany ma element kucyka. Powłoka zewnętrzna takiego kasku wykonana jest z polichlorku winylu (PVC), natomiast w środku wykonany jest on z EPS. Kask ten posiada też 6 otworów wentylacyjnych. Regulację zapewnia Head Lock – od 49 do 56 centymetrów. Co ważne – kask tego typu zapewnia, dzięki swojej konstrukcji, doskonałą ochronę czoła, a także potylicy.

Oczywiście – jeśli twoje dziecko nie jest fanem takich fantazyjnych pomysłów, można zakupić również kask o mniej wyszukanym kształcie – w kolorze czarnym oraz zielonym, który wygląda może mniej efektownie, ale – co oczywiste – równie dobrze spełnia swoją rolę i zabezpiecza dziecko w razie wypadku.

Jeśli więc martwisz się, że twoje dziecko podczas jazdy rowerem nie będzie chciało nosić kasku – pokaż mu produkty, jakie w tej chwili dostępne są w sklepach. Być może znajdzie ono swój wymarzony kask i od tej pory noszenie go na głowie nie będzie dla niego jedynie wypełnianiem tego, co każą robić mu rodzice, ale także czymś, co sprawia mu przyjemność, a także znakomitym obiektem do chwalenia się przed kolegami. Ten prosty trick sprawi zarazem, że bezpieczeństwo dziecka podczas rowerowych podróży będzie stało na bardzo wysokim poziomie, a ty nie będziesz mieć powodów do zmartwień podczas rodzinnych rowerowych wypraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here