Osoby zmagające się z niepłodnością, problemami z zajściem w ciążę, czy nawracającymi poronieniami, często przeżywają ogromny smutek i żal, oraz lęk – że już nigdy nie uda im się mieć swoich własnych dzieci. Czują się osamotnieni w swoim przeżywaniu, często też pojawiają się problemy w relacji z partnerem, który bywa obwiniany za problemy. Wszystko to powoduje, że starania się o potomstwo to pasmo trudnych i wykańczających dla ludzi sytuacji. Jednak, mimo to wciąż walczą. Pragnienie posiadania dzieci jest bowiem niezwykle silne i pozwala pokonać niejedną przeszkodę oraz podjąć lub kontynuować leczenie niepłodności.

Klinika leczenia niepłodności

Kluczowe jest znalezienie dobrej, renomowanej kliniki leczenia niepłodności, w której wykorzystywane są najnowocześniejsze metody diagnostyki i leczenia. Niebagatelne znaczenie ma również pracująca tam kadra specjalistów, którzy powinni na bieżąco doskonalić swoje umiejętności. Czynnik lekarza ma ogromne znaczenie – leczenie bezpłodności to sporo intymnych pytań, wiele emocji, czasami łez – i wzruszenia i smutku i żalu. Zdecydowanie warto mieć lekarza, przy którym będziemy czuli się dobrze. To on bedzie przeprowadzał pacjentów przez skomplikowane procedury medyczne. Klinika leczenia niepłodności ma na szczęście wielu specjalistów, zatem znalezienie tego, przy którym poczujemy się swobodnie, to tylko kwestia czasu.

Leczenie niepłodności – w Polsce czy zagranicą

Co ważne, wcale nie trzeba wyjeżdżać poza granice kraju, aby moc leczyć się w nowoczesnym i profesjonalnym centrum leczenia bezpłodności. Wielu cudzoziemców, ze względu na atrakcyjne ceny diagnostyki i leczenia w Polsce, decyduje się przyjechać nawet do naszego kraju. Niektóre pary wybierają natomiast klinikę oddaloną od miejsca zamieszkania, gdyż czują wstyd, lecząc się w swoi mieście. To zrozumiałe uczucie, jednak zupełnie niepotrzebnie obciążające psychicznie. Prawda jest bowiem taka, że z tym problemem boryka się znacznie więcej osób niż można sądzić. Wiele zaś jest jeszcze daleko przed diagnozą, zajście w ciążę przedłuża się, jednak jeszcze nie podejrzewają, że to coś poważnego. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie bezpłodności, tym większe szanse na dziecko. Lepiej umówić się niezwłocznie do bliżej położonej kliniki, niż miesiącami to odkładać. Podjecie działań umożliwi bowiem spełnienie pragnienia o posiadaniu dziecka lub da ostateczną odpowiedz, że to niemożliwe.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką leczenia niepłodności GynCentrum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here