Kubki termiczne

Wybierasz się na survival, lub na wędrówkę po górach? Nie zapomnij ze sobą rozgrzewającego napoju! Jak wiedzą wszyscy parający się outdoorowymi aktywnościami, potrafi on nie tylko pokrzepić w czasie drogi, ale też uratować życie. Jakie jednak naczynie kupić do jego przechowywania? Zdecydować się na kubki termiczne, czy metalowe? A może lepszy będzie poręczny termos? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

Dlaczego właśnie kubki termiczne?

Kubek termiczny to najprostszy sposób, by napoje zachowały ciepło przez długi czas. Jest on stosunkowo niedrogi oraz wytrzymały. Jego wykonanie ze specjalnego tworzywa sprawia, że sprawdzi się w różnych warunkach, również tych survivalowych. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kubków termicznych w różnych rozmiarach. (Przykładem może być tu oferta sklepu Morowo, jaką zobaczycie pod poniższym adresem: www.morowo.com.pl/kubki). Po zakończeniu wyprawy naczynie to może z powodzeniem służyć nam na co dzień. Zabierzemy je do pracy, szkoły, a także innych miejsc. Z całą pewnością jest to jego duży plus. Nie musimy go bowiem odkładać do szafy, gdzie będzie czekał na kolejną wyprawę, tak jak ma to miejsce z większością survivalowego sprzętu.

A może kubki metalowe?

Sprzęt survivalowy musi być jak najbardziej funkcjonalny – to fakt, który potwierdzi każdy jego miłośnik. Dlatego też, wielu z nich decyduje się na kupno kubków metalowych w miejsce termicznych. Czemu? Odpowiedź jest bardzo prosta – są one dużo bardziej uniwersalne. Możemy nie tylko pić z nich gorące napoje, ale też postawić je na kuchence polowej, żeby ugotować w nich jedzenie. Oczywiście, naczynia te nie trzymają tak dobrze temperatury, jak ich termiczni bracia, jednak ich wielofunkcyjność jest niewątpliwie ogromnym plusem.

Wybór odpowiedniego naczynia powinien przede wszystkim zależeć od naszych potrzeb, ale też od warunków z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć. Jeśli w czasie wyprawy survivalowej czekają nas bardzo niskie temperatury, zdecydowanie warto mieć ze sobą duży kubek termiczny, lub solidny termos. W przypadku mniej surowych warunków, możemy zadowolić się kubkiem metalowym, jednak pamiętajmy, że nie możemy w nim tak wygodnie przenosić napojów, jak w kubku termicznym. To dość istotna różnica.

Optymalny zestaw

Optymalny może wydać się w tym wypadku zestaw kubek metalowy i termos, który nie tylko pomieści więcej napoju, ale też doskonale utrzyma jego temperaturę przez długi czas. Oczywiście nie znaczy to, że nie warto mieć ze sobą również kubka termicznego, jednak jak powszechnie wiadomo, ilość ekwipunku w czasie survivalu jest znacząco ograniczona. Nie możemy nosić ze sobą zbyt wielu rzeczy, ponieważ będę nas one tylko spowalniać oraz ograniczać, a nie o to przecież chodzi w survivalu. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z nim to musimy przekonać się na własnej skórze jakie zestawy ekwipunku, oraz naczyń, są dla nas najbardziej odpowiednie. Na tym właśnie polega cały urok tego niezwykłego sportu, jaki staje się w ostatnim czasie coraz bardziej popularny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here