Jesień i zima to trudny czas dla pieszych i kierowców. Zwłaszcza teraz trzeba zadbać o swoje bezpieczeństwo, by nie narażając się na ryzyko wypadku bezpiecznie poruszać się po zmroku. Kamizelka odblaskowa kosztuje zaledwie kilkanaście złotych, a skutecznie poprawia widoczność na drodze. Sprawdź, kto koniecznie powinien w nią zainwestować!

Nawet jeśli jesień w ostatnich dniach pogoda rozpieszczała nas ciepłymi temperaturami, to i tak pojawiające się o poranku mgły i szybko zapadający zmrok nieustannie przypominają o tym, że wkrótce powitamy prawdziwą jesień. Ta pora roku raczej nie zachęca do noszenia jasnej odzieży. Tradycyjne, ciemne kolory jesiennych płaszczy i kurtek sprzyjają bezpieczeństwu na drodze. Tak ubrani jesteśmy widoczni dla kierowcy w ostatnim momencie. Pieszy czy rowerzysta wyrasta nagle przed maską, kiedy kierowca nie ma żadnej możliwości, by uniknąć wypadku. W kamizelce odblaskowej widoczność znacznie się poprawia i wynosi według ekspertów ok. 150 m. Taki dystans daje już niezbędny czas na dokonanie manewru, który pozwala uniknąć wypadku.

Kamizelka odblaskowa dla rowerzystów

O kamizelce ostrzegawczej nie powinni zapominać również rowerzyści. Coraz częściej z roweru korzystamy codziennie i staje się on powszechnie środkiem transportu do szkoły czy pracy. Noszenie kamizelki ostrzegawczej nie jest obowiązkowe  dla rowerzystów, ale zdrowy rozsądek i troska o własne bezpieczeństwo podpowiadają, by się w taki gadżet odblaskowy zaopatrzyć, a potem pamiętać o  jego zakładaniu – wyjaśnia ekspert z portalu kamizelkiodblaskowe.com.pl.

Oferta odblasków dla rowerzystów jest dużo bogatsza niż tylko kamizelka odblaskowa, więc narzekanie na brak odpowiedniego asortymentu nie powinno być przeszkodą w zadbaniu o odpowiednie wyposażenie roweru. Kto nosi odblaski, jest o wiele mniej narażony na prawdopodobieństwo wypadku, niż pieszy czy rowerzysta bez kamizelki odblaskowej.

O gadżetach odblaskowych warto również pomyśleć przed udaniem się w podróż samochodem. Wymiana koła na poboczu, konieczność udania się po pomoc w razie awarii auta w trasie, oczekiwanie na pomoc drogową to tylko kilka okoliczności, w których kamizelka ostrzegawcza lub inne odblaski przydadzą się kierowcy i pasażerom samochodu.

Jaka kamizelka odblaskowa jest najlepsza?

Na rynku dostępne są kamizelki odblaskowe dla dorosłych i dla dzieci w różnych kolorach. Można też zamówić sobie kamizelki ostrzegawcze z własnym logo czy nadrukiem. Wybierając kamizelkę trzeba sprawdzać, czy spełnia ona normy EN 471 i posiada odpowiednie właściwości odblaskowe. Kolor kamizelki nie przesądza o jej przydatności. Dobrze dobrana kamizelka ostrzegawcza nie ma wpływu na komfort poruszania się pieszego czy rowerzysty – dodaje nasz ekspert (kamizelkiodblaskowe.com.pl)

Niesprzyjające warunki pogodowo-drogowe, a także nie zawsze dostateczne oświetlenie dróg nawet w dużych w miastach powinny nas skłonić do zaopatrzenia się w odblaski. Nie jest to duży wydatek. Pojedyncze gadżety odblaskowe kosztują zaledwie kilka złotych, a ich zakup zupełnie nie wymaga wysiłku. W ciągu paru minut można je zamówić w sklepie internetowym i w ten sposób skutecznie chronić swoje życie i zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here