Odpowiednia konserwacja obuwia nie tylko sprawia, że wygląda ono schludnie, ale także wydłuża czas jego użytkowania. Błoto, wilgoć, czy też sól drogowa w dużym stopniu niszczą buty dlatego też za pomocą profesjonalnych preparatów należy je właściwie zabezpieczać, a przede wszystkim – jak najszybciej usuwać zabrudzenia. Chcesz wiedzieć jak pielęgnować buty ze skóry licowej i zamszowej? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

Pielęgnacja butów ze skóry licowej

Kardynalną zasadą w pielęgnacji butów skórzanych jest zastosowanie impregnatu tuż przed ich pierwszym założeniem, a także regularne powtarzanie tej czynności raz na dwa tygodnie, dzięki czemu można zapobiec przedwczesnemu zniszczeniu obuwia. Wszelkie zabrudzenia należy usuwać za pomocą zwilżonej wodą z mydłem szmatki, po czym buty muszą dokładnie wyschnąć – dopiero wtedy można zastosować impregnat. W tym momencie zapewne nasuwa się pytanie jaki specyfik wybrać, by nie zniszczył skóry licowej. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment preparatów do pielęgnacji butów, choć  nade wszystko najskuteczniejszy i niezastąpiony jest tłuszcz lub wosk obuwniczy. Po zastosowaniu tych substancji, na powierzchni buta tworzy się delikatna warstwa ochronna, która świetnie chroni przed wilgocią. Ich wielką zaletą jest to, że są bezbarwne, dzięki czemu można je stosować do obuwia różnokolorowego. Do pielęgnacji tego typu butów wykorzystuje się także pasty oraz kremy obuwnicze, które świetnie podkreślają barwę buta. Dodatkowo, po wypolerowaniu za pomocą szmatki oraz specjalnej szczotki, obuwie zyskuje imponujący połysk.

Jak dbać o buty zamszowe

Buty zamszowe są znacznie podatniejsze na zabrudzenia niż te wykonane ze skóry licowej, przez co wymagają stosowania zupełnie innych preparatów. Wierzch  butów zamszowych należy przede wszystkim dokładnie wyszczotkować za pomocą specjalnej szczotki z włosiem gumowym lub nylonowym, uzupełnionym włóknami miedzianymi. Zamsz wymaga także odpowiedniego zaimpregnowania, dlatego w  tym przypadku warto pamiętać o specjalnych pastach w sprayu. Szczególnie polecamy zestaw do pielęgnacji Crep Protect The Ultimate Shoe Care Kit, zawierający spray ochronny oraz bawełniane chusteczki, ściereczki z mikrofibry i szczoteczkę. Dzięki unikalnej formule, spray nie wsiąka do butów, przez co nie należy się obawiać, że ciecz pozostawi po sobie nieestetyczne ślady. W czasie zimy warto zatroszczyć się o odsalacze, które skutecznie niwelują zacieki powstałe z błota pośniegowego. Jeżeli szukasz profesjonalnych preparatów do pielęgnacji butów zamszowych, zajrzyj na sklep ATAF.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here