Biurko zasypane nowymi zleceniami, nieuchronnie nadciągające terminy oraz apodyktyczny szef? Kto odważyłby się zachorować w atmosferze nawału pracy i zaryzykował wzięcie zwolnienia lekarskiego, niechybnie znajdzie się na ostatnim życiu w kolejce do premii oraz awansu. Znasz tę atmosferę aż za dobrze? Pomimo dolegliwości oraz złego nastawienia, należysz do pracy, obawiając się wzięcia lekarskiego zwolnienia? Przeczytaj, co że Ci grozić, gdy zlekceważysz ogromne sygnały grypy.

Jakie środki wykorzystywać w przypadku grypy?

W aptekach znajdziesz mnóstwo leków na przeziębienie. Możesz je wykorzystywać w formie tabletek czy saszetek będących do przyrządzenia gorących napojów. Przeważająca część z nich bazuje na naszej wszystkim substancji przeciwgorączkowej – paracetamolu. Poszczególne artykuły różnią się pomiędzy sobą dodatkiem substancji przeciwkaszlowych, zmniejszających katar czy pobudzających. Ich stosowanie jest w określonym stopniu zależne od zaawansowania dolegliwości, niemniej w wielu przypadkach składają się pomocne a w parę dni potrafią usunąć wszystkie sygnały. Należy jednak pamiętać, iż przyjmując parę środków również, możesz powielić dawkę paracetamolu, która nie winna być cenniejsza aniżeli 4 gramy na dzień (dla zdrowych, dorosłych osób). Więc, środki bez recepty potrafią wykazać się skutecznym antidotum na sezonowe choroby, natomiast duże jest wykorzystywanie ich z umiarem oraz wedle zaleconych dawek. W wielu przypadkach terapię warto uzupełnić o wypoczynek w łóżku, spożywanie dużej liczby płynów oraz chwilowe wyłączenie z codziennego bycia na pełnych obrotach. Zmęczenie po grypie jest czymś naturalnym.

czy grypa to powód do zwolnienia i dlaczego

Czy przechodzona oraz niewyleczona grypa może mieć konsekwencje?

O ile sezonowe przeziębienia rzadko pozostawiają po sobie trwałe następstwa oraz powikłania zdrowotne, tak nieprawidłowo leczona choroba może liczyć nie lada niebezpieczeństwem dla Twojego zdrowia. W pierwszym etapie dolegliwości niezwykle ciężko odróżnić banalną chorobę od zarażenia wirusem grypy. Więc również powinnaś dmuchać na chłodne oraz każde zachorowanie, zwłaszcza rozpoczynające się bólami mięśniowymi i dużą temperaturą ciała, traktować poważnie. Zdrowe osoby (niebędące na dolegliwości ciągłe) nie wymagają podania środków przeciwwirusowych w toku grypy, zwolnienie jednak warto wziąć, ponieważ bezwzględnie natomiast powinny leżeć w domu, pamiętając o bezpieczeństwo swoje i innych. Zwykle pozostanie w budynku i leczenie objawowe sprawia, iż organizm poradzi sobie z wirusem. Gdy w przeciągu dolegliwości nie dasz sobie natomiast chwili odpoczynku, grypa może wyrazić swoje groźniejsze oblicze. Powikłania po grypie to wbrew pozorom nie tylko medialny straszak na niegrzecznych chorych. Stosunkowo częstymi komplikacjami po grypie są zapalenie płuc oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. Wirus grypy wykazuje również powinowactwo do mięśnia sercowego, powodując jego trwałe zniszczenia. Powikłania kardiologiczne mają miejsce również u ludzi młodych, jak także starszych. W skrajnych wypadkach wirus grypy może opanować cały organizm, powodując niewydolność wielu organów, schorzenia oddychania, krążenia, a w konsekwencji chociażby zgon. Co roku w Polsce z powodu sezonowej grypy umiera blisko kilkaset osób. Pamiętaj o tym, jeśli kolejnym razem będziesz chciała odrzucić wniosek o L4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here