sport

Wiosna to dobry czas na metamorfozę, ale nie mamy tutaj na myśli wyglądu, ale raczej styl życia. Dzięki zmianom, które wprowadzicie nie tylko lepiej się poczujecie, ale zrobicie coś dobrego dla środowiska i swojego portfela. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam 5 zmian, które naszym zdanie są warte wprowadzenia.

Bądź aktywny fizycznie, czyli zmiana nr 1

Na drogach mamy coraz więcej samochodów, a przez to zanieczyszczenie powietrza jest już naprawdę ogromne. Ale przez to, że dojeżdżamy wszędzie samochodem nasza kondycja bardzo często jest naprawdę marna, zatem czas na zmiany. A dzięki akurat tej zmianie bardzo szybko zaoszczędzicie, a przy tym nie będziecie przyczyniać się do tak dużego zanieczyszczenie powietrza, a także zadbacie o siebie. Otóż radzimy Wam zamienić samochód na rower. Dostępne są zarówno rowery górskie, miejskie czy szosowe, a nawet elektryczne, zatem bez problemu znajdziecie coś dla siebie. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze można dojeżdżać na jednośladzie do pracy, szczególnie jeżeli czekałaby Was długa jazda, ale wtedy kiedy to możliwe, warto zamienić samochód na rower, dzięki temu naprawdę dobrze się poczujecie. Nie bez znaczenia jest też fakt, że jazda na rowerze zmniejsza ryzyko chorób, choćby serca, a poza tym możecie pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Jeżeli szukacie dobrego i taniego jednośladu, to koniecznie wejdźcie na stronę sklepzrowerami.pl.

Jedz zdrowo, czyli zmiana nr 2

Jedzenie ma znaczenie dla naszego zdrowia czy samopoczucia, ale też tego jak wygląda sylwetka, stąd też zaskakujące jest to, jak wiele osób nie dba o to co je i można powiedzieć, że je co popadnie, choćby śmieciowe jedzenie. Jedzenie typu fast food nie tylko do tanich nie należy, ale posilając się nim regularnie zapewne niedługo będzie stać na zakręcie z nadwagi do otyłości. Nie wspominając już o większym prawdopodobieństwie zachorowania, choćby na raka jelita. Dlatego też warto wprowadzić zdrową dietę. Możecie przygotowywać posiłki w parowarze. Wystarczy tylko umieścić kawałek ryby i warzywa, a w międzyczasie ugotować dziki ryż czy kaszę. Możecie też zamówić catering dietetyczny.  Dobrą opcją jest też gotowanie zdrowych posiłków w jednym dniu, a następnie mrożenie ich. Dzięki temu codziennie nie trzeba spędzać czasu na gotowaniu.

Wprowadź filozofię no waste do swojego życia, czyli zmiana nr 3

Wydajemy za dużo, do tego marnujemy jedzenie czy ubrania, ale można z tym skończyć, a zasadniczo trzeba to zakończyć. Jak pokazują statystyki ONZ w ciągu roku marnujemy niemal 1/3 wyprodukowanego jedzenia. Dlatego też czas wziąć się za ten aspekt życia i przestać marnować pożywienie. Możecie to robić na kilka sposobów, a więc choćby korzystając z lodówek, czy specjalnych punktów, gdzie można zostawiać posiłki dla potrzebujących albo też warto mrozić nadwyżki czy gotować tylko tyle, ile jest się w stanie zjeść.  Dodatkowo radzimy robić listy przed zakupami, a także ograniczyć kupowanie ubrań. Te, których nie używacie możecie sprzedać albo oddać.  Warto też dawać drugie życie starym rzeczom, czyli nie wyrzucać, a przerabiać czy odnawiać. Dotyczy to nie tylko ubrań, ale nawet mebli.

Zrób coś dobrego, czyli zmiana nr 4

Czas wziąć się za siebie i przestać widzieć tylko koniuszek własnego nosa. Dlatego też jeżeli jeszcze tego nie robicie, to zacznijcie robić, czyli pomagać. Możecie wpierać schroniska dla  zwierząt, organizować zbiórki czy licytacje, a nawet zapisać się na wolontariat. Pomoc naszym braciom mniejszym jest obowiązkiem każdego z nas.

Drogie psychiczne ma znaczenie, czyli zmiana nr 5

Skoro zadbaliście już o swoje zdrowie fizyczne, to pamiętajcie, że tak samo ważne jest zdrowie psychiczne. Stąd jeżeli sądzicie, że macie depresję, to udajcie się do specjalisty, czyli psychiatry. A jeżeli uważacie, że ktoś z Waszych bliskich ma problemy ze sobą, czyli nie ma energii, zamyka się w sobie czy też mówi Wam o swoich uczuciach, to nie udzielajcie mu rady pt. weź się za siebie, bo to nie tak działa, lecz pomóżcie zabierając do lekarza psychiatry.

Proponowane przez nas 5 zmian powinni wprowadzić wszyscy, którzy do tej pory ich nie zastosowali. W końcu czas najwyższy zadbać o siebie, ale także o innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here