Jeżeli preferuje się aktywne wycieczki pełne zwiedzania oraz podziwiania natury doskonałym połączeniem może być objazdowy wyjazd do Zanzibaru i Chin. To idealny pomysł na wczasy.

Chiny- zabytki i architektura

Chiny są państwem, gdzie można zobaczyć dwie sprzeczności. Bogactwo i nowoczesność przenika się z tradycją i biedą. Będąc w Chinach koniecznie trzeba odwiedzić Pekin. Na Placu Tiananmen ustawione są wielkie telebimy, gdzie pokazywane są najpiękniejsze miejsca w Chinach. Można tam także zobaczyć chińskich żołnierzy, którzy pilnują porządku.

Plac Tiananmen jest miejscem wyjątkowym, to właśnie tam odbyły się protesty studentów w 1989 roku, które zostały brutalnie stłumione. Obowiązkowe jest także zobaczenie Wielkiego Muru Chińskiego, który jest najdłuższym obiektem, który został wykonany przez ludzi. Chiny to także miejsce, gdzie znajduje się wiele świątyń i muzeów.

Warto na pewno wybrać się do Parku Jingshan, gdzie znajduje się pawilon poświęcony Konfucjuszowi. Znajdują się tam także liczne pawilony takie jak : Pawilon Cesarskiej Długowieczności, Pawilon Wiecznej Pamięci oraz Pawilon Zachowywania Moralności . Warto także odwiedzić Chińskie Muzeum Narodowe czy też mauzoleum Mao Zedonga. Mauzoleum i grobowiec dynastii Ming to również obowiązkowy punk podróży do Chin

Dla amatorów ekstremalnych wrażeń polecane jest przejście po Szklanym Szlaku w Parku Narodowym w Tianmen

Zanzibar i Kenia – idealne miejsce na wypoczynek i przygodę

Zanzibar słynie z wielu pięknych plaż z niemal białym piaskiem oraz przejrzystej i czystej wody. Do doskonały pomysł na plażowanie i spędzanie całego dnia na opalaniu. Ale Zanzibar to nie tylko liczne plaże. Punktem obowiązkowym wycieczki powinno być odwiedzenie Blue Safari, gdzie płynąc drewnianym statkiem można zobaczyć kolorową rafę oraz popływać z delfinami, istnieje tam także możliwość nurkowania. Warto również wybrać się do miasta Stone Town, gdzie znajdują się tablice upamiętniające brutalne czasy niewolnictwa. W tym mieście można także zobaczyć dom w którym urodził się Freddie Mercury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here