Rowery trekkingowe

Rowery trekkingowe sprawdzają się na drogach asfaltowych, leśnych i polnych. Jest wiele modeli do wyboru, więc bez problemu można dopasować sprzęt do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Czym są rowery trekkingowe i dla kogo przeznaczone?

Rowery trekingowe zapewniają komfort jazdy w różnych warunkach. Można się nimi poruszać na miejskich drogach asfaltowych, jak i poza obszarami zabudowanymi. Na dłuższych trasach są niezawodne. Ta wszechstronność jest możliwa za sprawą rozwiązań, pozwalających dostosowanie pojazdów do pokonywania długich dystansów w trudniejszych warunkach atmosferycznych. Rowery trekkingowe mające szersze opony nadają się na dłuższe wyprawy. Rozmiar kół ma średnice: 26 i 28, takie, jak występują w rowerach crossowych.

Jednoślady doskonale radzą sobie nie tylko na utwardzonych nawierzchniach, ale też na bardziej wymagających. W rowerach trekkingowych montowane są bagażniki niezwykle przydatne podczas podróży. Pojazdy cieszą się popularnością wśród kobiet i mężczyzn, szczególnie zwolenników weekendowych wycieczek rowerowych na łono natury, gdzie można odstresować się i prawdziwie wypocząć, po tygodniu pracy. Rowery trekkingowe są niezawodne na polnych i leśnych drogach, więc ten atut przekonuje wiele osób do zakupu sprzętu.

Jak wybrać rower trekkingowy?

Wybierając rower trekkingowy warto zwrócić uwagę na markę oraz solidność podzespołów. Ważną sprawą jest jaj największa liczba przełożeń, które zapewniają komfortową jazdę w warunkach terenowych. Przeglądając oferty rowerów trekkingowych należy sprawdzić poniższe parametry:

  • rama rowerowa – najtańsze modele rowerów są wyposażone przeważnie w stalowe ramy. Droższe posiadają aluminiowe, natomiast ekskluzywne produkty karbonowe. Warto zainwestować w droższy wariant, przewidując pokonywanie długich dystansów w trudnym terenie. Do zwykłej aktywności fizycznej wystarczy stalowa rama,
  • koła i opony – powinny być odpowiednio dopasowane do rozmiaru ramy. Przy jeździe po utwardzonej nawierzchni, m.in. w terenie miejskim, wystarczą płaskie bieżniki opon. Natomiast poruszając się po polach, lasach czy do pokonywania ekstremalnych tras, do rowerów trekkingowych warto wybierać opony z bieżnikami terenowymi,
  • hamulce – wybór hamulców w rowerze trekkingowym zależy od tego w jakich warunkach cyklista będzie pokonywał trasy rowerowe. Sprawdzają się hamulce tarczowe hydrauliczne, ponieważ przy awaryjnym zatrzymaniu, pojazd natychmiast staje w miejscu. Do wyboru są również hamulce tarczowe mechaniczne oraz V-Brake.

Jest duży wybór modeli rowerów trekkingowych na rynku, dlatego można dopasować sprzęt do warunków jazdy.

Rowery trekkingowe męskie a crossowe?

Rower trekkingowy męski i rower crossowy wizualnie są do siebie bardzo podobne. Można znaleźć wiele cech wspólnych, np. są uniwersalne. Modele niezależnie od marki dobrze się sprawują na asfaltowych i miękkich nawierzchniach (piach i ścieżka leśna), bo są to rowery turystyczne. Różnice są w przeznaczeniu pojazdów. Rower trekkingowy ma zapewniać przede wszystkim komfort jazdy, natomiast crossowy służy do dynamicznego pokonywania tras, więc jest mniej wygodny.

Rama roweru trekkingowego musi być dopasowana do męskiej sylwetki. Siodełko jest nieco szersze niż w damskich jednośladach. Niektóre modele są przeznaczone dla cyklistów o większej masie ciała. Rowery trekkingowe mają kolorystykę i wzornictwo typowe dla mężczyzn. Rowery crossowe męskie wyposażone są w duże koła. Niezależnie od rodzaju pojazdu, należy dopasować rozmiar ramy do wzrostu użytkownika.

 

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here