strój na rower

Rower to jeden z najpopularniejszych typów pojazdów w okresie wiosennym, letnim i jesiennym. Coraz więcej osób przesiada się na jednoślad, chcąc zadbać o kondycję i środowisko naturalne. Korzyści z jazdy na rowerze jest mnóstwo, jednak do sezonu warto odpowiednio się przygotować. Jak się ubrać na sportowo i jak przygotować sprzęt na krótsze i dłuższe trasy?

Jak przygotować rower do sezonu, czyli wiosenne serwisowanie

Choć rowerzystów spotkać można również w zimie, to wiosna, lato i ciepła jesień uznawane są za najlepszą porę do poruszania się tym dwukołowcem. Jeśli więc sprzęt spędza chłodny okres w piwnicy, warto sprawdzić jego stan przed wyruszeniem w dłuższą trasę. Jak przygotować rower do sezonu? Przede wszystkim należy ocenić stan zębatek, łańcucha i korby. Ponadto dobrą praktyką jest kontrola układu kierowniczego, ciśnienia w oponach, dzwonka i oświetlenia, hamulców oraz wysokości siodełka. Profesjonalista z serwisu rowerowego zadba o każdy, ważny element, zapewniając komfort jazdy i bezpieczeństwo.

Warto pamiętać, że wszystkie pojazdy, które uczestniczą w ruchu (w tym rower), muszą spełniać podstawowe normy. Wyposażeniem obowiązkowym dla jednośladu są:

  • minimum jedno światło przednie barwy żółtej lub białej,
  • minimum jedno światło tylne odblaskowe czerwone (kształtu innego niż trójkątny) oraz minimum jedno światło pozycyjne czerwone,
  • minimum jeden sprawny hamulec,
  • sygnał ostrzegawczy (np. dzwonek).

Choć kask nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia rowerzysty, dla własnego bezpieczeństwa warto go używać – chroni przed urazami głowy podczas ewentualnej kolizji.

Jak się ubrać na rower? Postaw na wygodę w modnym stylu

Jak się ubrać na rower

Jesteś początkującym sportowcem i nie wiesz, jak się ubrać na rower? Strój należy dopasowywać do warunków pogodowych. W chłodniejsze dni warto ubierać się na cebulkę i założyć kilka cienkich warstw, zamiast jednej grubszej. Męski i damski strój sportowy na rower może więc składać się z długich spodni, bluzy w stylu windstopper, a także rękawiczek, które zabezpieczą przed wychłodzeniem w wietrzny dzień. Dobrym rozwiązaniem jest kupno bielizny termoaktywnej, która odprowadza pot i nadmiar ciepła.

Jeżeli na dworze jest ciepło i słonecznie, zarówno damski, jak i męski strój sportowy stanowią najczęściej szorty rowerowe, koszulka rowerowa i odpowiednie skarpetki, które zapobiegają nadmiernemu poceniu się stóp. Ponadto koniecznością są sportowe, oddychające buty wiosenne lub letnie, zapewniające najwyższy komfort jazdy.

Nie wiesz, jak się ubrać na sportowo? Odwiedź Wrocław Fashion Outlet

Wrocław Fashion Outlet to jedno z największych w stolicy Dolnego Śląska centrów handlowych (https://wroclawfashionoutlet.com/), w którym zakupy możesz zrobić w ponad 100 sklepach polskich i zagranicznych marek. To tu znajdziesz profesjonalny, wysokiej jakości strój sportowy oraz buty na rower i przygotujesz swój jednoślad na nowy sezon we WROwerowym Serwisie, zlokalizowanym przy ulicy Granicznej 2, na terenie Wrocław Fashion Outlet. Odwiedź salony 4F, Adidas, ASICS, New Balance, Nike, Puma, Reebok, Wellensteyn, a jeśli dołączysz do Wrocław Fashion Club, zyskasz dodatkowe rabaty od outletowych cen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here