Windsurfing to dyscyplina niezwykle popularna. Z roku na rok przybywa chętnych do pływania na desce z żaglem, nic więc dziwnego, że jest coraz więcej szkół, oferujących tego typu kurs.

Mimo, że nie brakuje osób, które próbują uczyć się pływania na własną rękę, to jednak rozsądniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykupienie kursu w profesjonalnej szkole.

Szkoła windsurfingu to nie tylko gwarancja nauki pod okiem wykwalifikowanego instruktora, ale również gwarancja bezpieczeństwa i przede wszystkim szybsze efekty niż w przypadku samodzielnej nauki.

Nauka odbywa się w grupach kilkuosobowych. Grupy są niewielkie, dzięki czemu instruktor może poświęcić odpowiednią ilość czasu każdej osobie, a kursanci są dobierani pod kątem poziomu zaawansowania.

Istnieje również możliwość wykupienia lekcji indywidualnych. Wówczas kursant jest sam na sam z instruktorem. Jest to dobra opcja dla osób, którym zależy na szybkich efektach i takich, które odczuwają lekki lęk przed surfowaniem i chcą być cały czas po okiem opiekuna.

Kursy trwają zwykle od siedmiu do czternastu dni. Zajęcia odbywają się codziennie, czasem dwa razy dziennie po około 2 h – oczywiście jeśli pozwalają na to warunki wietrzne. Poza godzinami kursu szkoła organizuje szereg atrakcji, po to by kursanci nie nudzili się i mieli zapewnione ciekawe alternatywy dla pływania na desce np. spotkania integracyjne, wieczory zapoznawcze, inne dyscypliny ruchowe wodne i nie tylko, ciekawe wycieczki i wiele innych. Szkoła windsurfingu oferuje również zakwaterowanie oraz wyżywienie, a więc jest to pełna, kompleksowa oferta wakacyjnego wypoczynku, połączona z kursem windsurfingowym.

Poza teoretyczną i praktyczną wiedzą o pływaniu na desce kurs windsurfingu to również pełne wyposażenie – a więc odzież, sprzęt (kamizelka, pianka, trapez), a także ubezpieczenie.

Szkoła kitesurfingu ma również ofertę dla osób, które wypoczywają nad Bałtykiem i chcą nauczyć się pływania na desce przy okazji. Jest również taka możliwość, aby wykupić same lekcje, bez zakwaterowania, wyżywienia itp. Taka oferta jest bardzo atrakcyjna i może być ciekawym uzupełnieniem wakacji nad Bałtykiem, zwłaszcza jeśli ktoś ma dość leżenia plackiem na plaży i marzy mu się coś zupełnie nowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here