Chcąc osiągnąć szybkie i satysfakcjonujące efekty treningowe, konieczne jest połączenie odpowiednio wybranych ćwiczeń do postawionego sobie celu, poprawnej techniki ich wykonywania, systematyczności, motywacji oraz bezpieczeństwa. Szczególnie początkujące osoby chcące poprawić swój wygląd, pozbyć się nadmiernych kilogramów oraz wymodelować sylwetkę, obawiają się, iż ich nadrzędnym problemem będzie samodzielne zaplanowanie treningu. W takiej sytuacji pomoc trenera personalnego jest jedynym dobrym rozwiązaniem.

Trener personalny – Twój prywatny profesjonalny motywator

Coraz częściej na siłowni spotkać możemy osoby, trenujące pod okiem doświadczonego trenera, który pokazuje im, jakie ćwiczenia i w jaki sposób powinny wykonywać, aby osiągnąć zamierzone cele. Trening personalny to indywidualna praca z trenerem, osobą, która troszczy się o Twoje bezpieczeństwo, wykorzystuje bogatą wiedzę, aby stworzyć dla Ciebie najlepszy plan treningowy. Jest wsparciem, motywacją i autorytetem. To w jego rękach jest nasz sukces, na który oczywiście pracujecie oboje.

Wybór trenera jest często kluczowym aspektem dla przebiegu współpracy. Powinna być to osoba, która wzbudza nasze zaufanie, pod opiekę której chcemy się oddać. Musi wykazywać się nie tylko wiedzą, doświadczeniem i zaangażowaniem w swoją pracę, ale też pasją do sportu, ponieważ tylko wtedy będzie w pełni poświęcony Waszej współpracy. Niektórzy trenerzy wyspecjalizowany są w konkretnych dziedzinach – budowanie masy mięśniowej, czyli trening siłowy, spalanie tkanki tłuszczowej – trening kardio, modelowanie sylwetki bądź też trening wzmacniający.

Dobry trener personalny nie powinien koncentrować się jedynie na samym treningu. W dążeniu do celu równie ważna jest właściwie dobrana dieta. To on powinien pokazać Ci, jak najlepiej się odżywiać, aby dieta była zharmonizowana z treningiem, to również on może pomóc Ci zmienić nawyki żywieniowe i zatroszczyć się nie tylko o Twoje ciało i wygląd, ale też zdrowie i tym samym dobre samopoczucie.

Trening personalny – indywidualna współpraca

Przed ustaleniem planu treningowego trener przeprowadza wywiad ze swoim podopiecznym. To na podstawie zebranych informacji, jak: waga, skład ciała, styl życia, kondycja, dotychczasowe nawyki żywieniowe oraz typ sylwetki ustala trening, jego intensywność, rodzaj ćwiczeń i regularność. Zapyta Cię również o cel, jaki chcesz osiągnąć. Nie bez powodu decydujesz się na trening personalny, prawda? Chcesz coś konkretnego zmienić, nad czymś konkretnym popracować. Samodzielne wykonywanie ćwiczeń nie zawsze jest skuteczne z kilku powodów – są nieodpowiednio dobrane do Twojej kondycji i możliwości, a także niepoprawnie je wykonujesz. Trening personalny to gwarancja bezpieczeństwa, że technika wykonywanych ćwiczeń jest odpowiednia, co przekłada się na szybsze osiągnięcie założonych efektów.

Trening personalny to także duża porcja motywacji. Umówiony trening zmusza nas do pojawienia się na siłowni po długim dniu pracy czy też wczesnej pobudki. Motywacją nie powinny być jedynie pieniądze, które zainwestowałeś, a przede wszystkim cel, który chcesz osiągnąć, do którego dążysz. Trener powinien zadbać o to, aby każdy trening był dla Ciebie przyjemnością, nawet jeżeli wychodzisz z niego oblany potem. O te wszystkie aspekty troszczą się trenerzy z niku.pl Największą zaletą treningu personalnego jest indywidualne podejście do każdej osoby. To trening ustalony z uwzględnieniem konkretnych czynników, które jej dotyczą. Nie istnieje jeden uniwersalny trening personalny, każdy jest inny, wyjątkowy, opracowany dla konkretnej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here