Rowery BMX - producent TABOU

BMX-y to szczególna kategoria rowerów. Bardziej niż do jeżdżenia używamy ich bowiem do akrobacji czy trików na rampie. Dla początkujących freestyle’owców rozsądnym wyborem może być sprzęt nowej polskiej marki TABOU.

Rowery BMX TABOU są świetną propozycją dla tych wszystkich wyluzowanych gości, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ewolucjami na dwóch kółkach. To niezwykle ważne z czysto budżetowego punktu widzenia, ponieważ TABOU oferuje nam bardzo solidnie wykonane BMX-y do tysiąca złotych. TABOU to nowa marka na polskim rynku, której przyświeca jeden cel: robić dobrej jakości rowery w przystępnych cenach. I jak dotąd znakomicie wywiązuje się z tego założenia. W efekcie możemy mieć fajny markowy sprzęt bez uszczuplania portfela i bez obaw, że jest to wyrób jednorazowy, jak niektóre wynalazki supermarketowe. Amatorzy dobrej zabawy na rampie lub schodach na pewno będą zadowoleni.

Co to jest rower BMX?

Rower BMX ma zdecydowanie inną konstrukcję niż klasyczny rower turystyczny lub sportowy. Przede wszystkim posiada mniejszą i mocniejszą ramę. W przypadku rowerów TABOU są to 10-calowe ramy stalowe. Ich nieco spłaszczona geometria z nisko osadzonym siodłem i specjalnie wyprofilowaną wysoką i szeroką kierownicą mają pomagać w ewolucjach, a nie grzecznej jeździe z punktu A do punktu B. Pamiętajmy, na BMX-ach rzadko się siedzi, bo służą raczej do latania, skoków i jazdy cyrkowo-artystycznej.

Rama wykonana ze stali to z kolei większa wytrzymałość na uderzenia, zwłaszcza podczas nauki rozmaitych akrobacji, kiedy nasz BMX musi znieść niejedno twarde lądowanie. Co ważne, stal jest oczywiście materiałem znacznie cięższym od aluminium, jednak bez obaw. Takie rowiązanie lepiej pochłania drgania i wstrząsy i jest zwyczajnie trwalsze. Kolejna sprawa to koła, które także są proporcjonalnie mniejsze i dopasowane rozmiarem do ramy. W BMX-ach TABOU Gravity ich średnica wynosi 20 cali i są one wyposażone w aluminiowe obręcze i piasty oraz specjalne opony BMX 2.0. Na takiej zabawce śmiało mogą próbować swoich sił riderzy już od 140 cm wzrostu wzwyż.

Rower BMX TABOU Gravity 1.0

Marka TABOU posiada w swej ofercie dwa modele BMX-ów z linii Gravity. Pierwszym z nich jest rower serii 1.0 w cenie 899 zł. Jest on przeznaczony bardziej do trików na asfalcie i płaskich powierzchniach, gdzie można trenować tak zwany flatland. W tym celu jest wyposażony w rotor pozwalający na obracanie przedniego koła o 360 stopni, a także specjalne grube pegi mocowane do osi tylnej piasty umożliwiające opieranie na nich stóp. Model Gravity 1.0 posiada ponadto większą korbę z zębatką 36T i wolnobieg 16T oraz przednie i tylne hamulce Caliper, dzięki którym zwłaszcza początkujący freestyler będzie miał większą kontrolę nad rowerem.

Rower BMX TABOU Gravity 2.0

Drugim modelem BMX TABOU Gravity jest rower serii 2.0. Jego wyposażenie wskazuje na to, że jest on przeznaczony raczej do skoków i ewolucji w powietrzu, wszelkich trików na rampach, dirt jumpingu czy zmagania się z przeszkodami na ulicach. Nie mamy tu więc rotora, przedniego hamulca i pegów. Dostajemy za to innego typu siodło i mniejszą korbę z zębatką 25T i wolnobieg 9T. Za tak przygotowany rower zapłacimy tylko 999 zł. W obu modelach, zarówno z serii 1.0, jaki i 2.0 możemy wybrać po dwa rodzaje malowania, gdzie bazą jest czerń z kolorowymi dodatkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here