Bali

Każda osoba, która jedzie na wakacje, ma nadzieję, że trafi jej się idealna pogoda. Umówmy się bowiem, że deszcz jest ostatnią rzeczą, której pragniemy na swoim długo wyczekiwanym urlopie. Jeśli wybierasz się do Indonezji, a konkretnie na egzotyczną wyspę Bali, to w pewnym stopniu możesz przewidzieć pogodę, która Ci się tam trafi. Wyróżnia się tam bowiem dwie pory – suchą i deszczową. Jak łatwo jest się domyślić, dla turystów najbardziej sprzyjająca jest pora sucha i to właśnie wtedy najlepiej jest odwiedzić wyspę. Zobacz, czym się charakteryzuje pogoda na Bali http://duabenua.com/pl/blog/pogoda-bali-pora-deszczowa/ i kiedy najlepiej jest planować wycieczkę w tamte strony.

Pora sucha na Bali

Turyści, którzy marzą o wakacjach bez deszczu, powinni rozważyć wyjazd na Bali między majem a wrześniem. To właśnie wtedy panuje pora sucha, która wyróżnia się małą liczbą dni deszczowych oraz niższą wilgotnością powietrza. Temperatura powietrza wynosi wtedy ok. 27 stopni Celsjusza, a pogoda jest bardzo słoneczna i sprzyja wakacyjnym aktywnościom. Co jakiś czas zdarzą się jedynie przelotne opady deszczu, które bardzo często są wybawieniem, ponieważ długotrwały upał może być naprawdę bardzo męczący dla Europejczyków. Jadąc na urlop na Bali w porze suchej, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w filtr z wysokim UV oraz okrycie głowy. Nie powinny nam jednak dokuczać opady deszczu, a większość czasu na Bali można spędzić w pełnym słońcu.

Pora deszczowa na Bali

Pora deszczowa na Bali oficjalnie trwa od października do kwietnia. Najwięcej opadów odnotowuje się w styczniu, jednak nie oznacza to, że nie warto jechać wtedy na wycieczkę w tamte strony. Wilgotność powietrza staje się wtedy większa, temperatura zmniejsza się jedynie nieznacznie w porównaniu do pory suchej i dalej jest gorąco. Deszcze na Bali mają charakter monsunowy, oznacza to, że potrafią być bardzo gwałtowne i ulewne, ale trwają stosunkowo krótko. Po kilkugodzinnych opadach znów może wyjść słońce. Intensywność opadów zależy od regionu oraz miesiąca, w jakim zdecydujesz się odwiedzić wyspę. Zwrot „pora deszczowa” odstrasza wielu turystów, więc w tym czasie ulice są nieco mniej zatłoczone niż w sezonie, a kolejki do atrakcji są małe lub nie ma ich wcale. Warto jednak pamiętać, że pogoda na Bali w okresie deszczowym nie jest straszna i nawet na kilkunastodniowej wycieczce można spotkać się, z tym że dni deszczowych nie będzie wcale lub bardzo mało. Indonezja pogoda jest dość przewidywalna, jednak nawet w porze suchej należy być gotowym na opady deszczu. Warto mieć ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy oraz wodoodporne obuwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here