Czy warto kupić orbitrek?

Orbitrek jest bardzo uniwersalnym sprzętem, dzięki któremu podczas treningu pracuje wiele partii naszego ciała jednocześnie. Uaktywnia i wzmacnia naszej nogi, jak i ręce. Dodatkowo ujędrnia nasze ciało, poprawia naszą kondycje oraz usprawnia pracę układu oddechowo-krążeniowego.

Jak orbitrek wpływa na naszą sylwetkę?

Orbitrek angażuje aż 80% mięśni naszego ciała, dzięki temu zapewnia szybkie spalenie zbędnych kalorii oraz prawidłowe wymodelowanie sylwetki. Podczas treningu, najbardziej zaangażowane partie to:

  • ramiona, podczas ich pracy wzmacniamy wszystkie mięśnie,
  • nogi, poprzez ruch owalny, taki trening sprawia, że uda, łydki oraz pośladki są wymodelowane,
  • brzuch, w przypadku, gdy nasz trening polega na pracy samych nóg, mięśnie brzucha są angażowane najmocniej.

Orbitrek, służy do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz wymodelowania poszczególnych partii mięśni. Super sprawdza się podczas treningu cardio. Należy wtedy nieprzerywanie ćwiczyć przez minimum 30 minut. W taki sposób wzmocnimy nasz układ krążenia oraz zwiększymy naszą wytrzymałość. Największą zaletą orbitreka jest to, że minimalizuje przeciążenia w stawach.

Orbitreki, jak wybrać odpowiedni?

Rodzaje orbitreków

Orbitrek mechaniczny, jest najtańsza wersją. Jeżeli twój budżet jest niski, możesz rozejrzeć się za odmianą mechaniczną, jednak warto trochę dołożyć i zainwestować w wersję magnetyczną.
Orbitrek mechaniczny ma najwyższy poziom hałasu generowanego. W tym modelu opór regulowany jest ręcznie. Jego konstrukcja bazuje na pasku klinowym. W momencie, gdy często i intensywnie trenujemy, może dojść do jego zużycia.

Orbitrek magnetyczny, jest nowszej generacji. Posiada nawet system hamowania. Jest zdecydowanie cichszą oraz bardziej odporną na uszkodzenia wersją. W tym modelu pasek klinowy jest zastąpiony magnesami. Regulować opór możemy za pomocą ręcznego pokrętła, lub jeżeli jest to nowszy model za pomocą panelu elektronicznego.

Orbitrek elektromagnetyczny, wyposażony jest w silnik elektryczny. Poziom głośności podczas pracy jest podobny do rowerka magnetycznego. Orbitrekiem steruje się za pomocą panelu elektronicznego. Opór w tym modelu, może być stopniowo zwiększany.

Przeczytaj też: http://www.fitnesswomen.pl/bieznie-biegowe-jaka-wybrac-dla-siebie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here