Wątroba to narząd, którego jedną z najistotniejszych funkcji fizjologicznych jest detoksykacja organizmu. Jej miąższ jest więc miejscem kumulacji metali ciężkich, toksyn, metabolitów leków i szkodliwych produktów przemiany materii. Szkodliwy wpływ na organizm, a tym samym wątrobę, wywierają także chemiczne dodatki do żywności- barwniki, aromaty czy konserwanty. Wątroba wyposażona jest w system cytochromów, które unieszkodliwiają i usuwają toksyny, jednak w stanach jej przeciążenia warto wspomóc funkcje detoksykacyjne wątroby.

Kuracja oczyszczająca wątrobę polega m.in. na nasileniu produkcji żółci, czyli najważniejszego mechanizmu odpowiedzialnego za usuwanie skumulowanych toksyn oraz powstających kamieni żółciowych. Poza radykalnymi, nie dla każdego komfortowymi i możliwymi do przeprowadzenia głodówkami, doskonałym sposobem na oczyszczenie wątroby jest picie naparów ziołowych.

Co oczyści nasz organizm? Z pewnością zioła!

Ostropest plamisty wspomaga regenerację wątroby, uszczelnia błony komórkowe hepatocytów i reguluje procesy trawienne. Kompleks flawonolignanów- sylimaryna, kompleksowo osłania wątrobę i wspiera ją w jej detoksyfikacyjnych funkcjach. Nasiona babki płesznik posiadają ogromne ilości błonnika, który wspomaga procesy trawienia, ponadto ogranicza wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. W ten sposób babka wspomaga prace wątroby. Czarnuszka siewna z kolei odtruwa miąższ wątroby, działa żółciotwórczo i żółciopędnie, a także rozkurczająco. Wspomaga przemianę materii i dba o kondycję włosów.

Zielony detoks algami

Doskonałym sposobem na detoks organizmu są algi – spirulina i chlorella, które odkwaszają organizm, wspomagają pracę wątroby oraz stanowią niezwykle bogate źródło antyutleniaczy. Dzięki temu neutralizują toksyny, spowalniają procesy starzenia i chronią przed licznymi chorobami cywilizacyjnymi. A określany mianem zielonej krwi barwnik – chlorofil doskonale dotlenia organizm.

Detoks szyty na miarę

Chcąc skutecznie i bezpiecznie wspomóc oczyszczanie organizmu, można wspomóc się suplementami o naturalnej formule i starannie skomponowanym składzie. Tego typu preparaty bezpiecznie pobudzają pracę nerek i wątroby, w fizjologiczny sposób wspierając detoksyfikację organizmu. Godne uwagi suplementy to m. in. Hepatil Detox, Eliminacid, Linea Detox, Aqua Femin Detox czy BioDrain.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here