choroba wieńcowa
fot. Pixabay.com

Choroba wieńcowa jest jedną z najczęstszych chorób układu krążenia. Objawia się silnym i nawracającym bólem w okolicach klatki piersiowej. Czasami ból potrafi utrudnić codzienne funkcjonowanie, że niezbędne są silne leki przeciwbólowe.

 

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/choroba-wiencowa-leczenie-naturalne/

 

Przyczyny choroby wieńcowej

Poza wrodzonymi wadami genetycznymi, przyczyną jest palenie papierosów lub otyłość. Można  zażywać leki przepisane przez lekarza i jest to jak najbardziej wskazane jednak istnieją też naturalne sposoby leczenia. Choroba wieńcowa jest coraz częściej diagnozowana w krajach wysokorozwiniętych. Niezdrowy tryb życia, nieodpowiednie żywienie sprzyja nadwadze a to przyczynia się do chorób serca.

 

Naturalne leczenie

Wybierając naturalne leczenie nie rezygnujmy z leczenia farmakologicznego  zaleconego przez specjalistę. Metody naturalne mogą być świetnym wsparciem jednak odstawienie leków powinno nastąpić pod kontrolą lekarza. Przede wszystkim powinniśmy zacząć od zmiany trybu życia. Konieczne jest wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety bogatej w warzywa i owoce, zawierająca mniej tłuszczu oraz rzucenie palenia i ograniczenie alkoholu. Zalecane jest stopniowe wprowadzanie aktywności fizycznej. Możemy zacząć od spacerów czy innych łagodnych treningów. Udowodniono również, że świetny wpływ na serce mają owoce głogu. Dostaniemy je w każdym sklepie zielarskim w formie herbat ziołowych, kapsułek czy suszonych owoców. Warto wprowadzić je do swojej codziennej diety gdyż mają właściwości przeciwzapalne, obniżając ciśnienie  a także działanie uspokajające. Mniejszy stres na pewno będzie korzystny dla całego organizmu, nie tylko dla naszego serca.  Innym ziołem które będzie pomocne przy chorobie wieńcowej jest naparstnica która spowalnia tętno. Czosnek za to poprawia przepływ krwi. Powinniśmy też ograniczyć tłuszcze odzwierzęce zastępując je roślinnymi oraz ograniczyć cukier.

 

Przeczytaj też: http://www.fitnesswomen.pl/skutki-zawalu-serca/

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDla kogo dieta pudełkowa?
Następny artykułOdżywka BCAA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here