Laser diodowy – Laserowe usuwanie blizn

0
3264

Zabiegi medycyny estetycznej z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Nie tylko pozwalają na usunięcie różnego rodzaju defektów, ale również wpływają na poprawę samopoczucia i własnej samooceny. Jednym z dużych problemów, z którymi boryka się wiele osób są blizny. To części klienci gabinetów medycyny estetycznej. Na szczęście współczesna technologia pozwala na usuwanie nieestetycznych blizn. Często do tego celu wykorzystuje się laser.

Zabiegi skuteczne na deformacje skóry

Problemów, z którymi borykają się pacjenci gabinetów medycyny estetycznej jest wiele. Do najpowszechniejszych zaliczyć można starzenie się skóry, cellulit, zmarszczki, nadmierne otłuszczenie oraz oczywiście blizny. Wszystkie te problemy mogą wynikać z różnych przyczyn. Mogą być to różnego rodzaju choroby, przyjmowanie niektórych leków bądź po prostu starzenie się. Dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej pozwalają na likwidację zdecydowanej większości defektów, w tym blizn. Skórna znów może być zdrowa, jędrna i piękne wyglądająca.

Usuwanie blizn

Jednym z często wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej jest usuwanie blizn. Te powstawać mogą z różnych przyczyn. Najczęściej są to wypadki czy operacje medyczne. Dla wielu ludzi jest to ogromny problem. Blizny często bywają dość szpecące. To w znaczy sposób wpływa choćby na samoocenę osób posiadających takie blizny.

Jedną ze skutecznych metod radzenia sobie z tym problemem jest laserowe usuwanie blizn. Laser pomaga nie tylko w usuwaniu blizn, ale także pomaga w usuwaniu przebarwień oraz innych problemów skórnych. Co ważne, laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem nieinwazyjnym, bezpiecznym i co ważne, przynosi bardzo dobre efekty. Jego celem jest pobudzenie naturalnych procesów odpowiedzialnych za regenerację oraz odbudowę skóry.

Laserowe usuwanie blizn

Sam zabieg laserowego usuwania blizn nie jest skomplikowany. Jednym z urządzeń stosowanych do tego zabiegu jest laser diodowy. Jego działanie polega na skierowaniu wiązki lasera na bliznę, którą chce się usunąć. Poprzez działanie wiązki światła z lasera dochodzi do wypalenia uszkodzonej tkanki skórnej. Jednocześnie dochodzi do pobudzenia zdrowych tkanek co prowadzi do produkcji białka, które stanowi główny budulec skóry. Jak wspomniano, laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym. Nie niesie ze sobą żadnego ryzyka.

Urządzenia stosowane przy laserowym usuwaniu blizn

Do zabiegu laserowego usuwania blizn wykorzystuje się różne urządzenia. Obecna technologia pozwala na bardzo precyzyjne usuwanie wszelkich defektów skórnych, w tym blizn. Jednym z często stosowanych urządzeń w gabinetach medycyny estetycznej jest laser diodowy. Urządzenie to wspierane jest dodatkowymi środkami oraz akcesoriami. Dzięki temu możliwe jest skuteczne i całkowite usunięcie blizn. Wszystko zależy od konkretnego przypadku, rodzaju blizny oraz jej rozległości.

Wskazania do laserowego usuwania blizn

Z laserowego usuwania blizn skorzystać może niemal każda osoba, która boryka się z takim problemem. Jest to zabieg bezpieczny zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Najczęściej laser diodowy stosowany jest do usuwania blizn w takich przypadkach jak blizny po trądziku, blizny po urazach oraz operacjach medycznych oraz blizny rozstępowe.

Współczesna technologia stosowana w gabinetach medycyny estetycznej pozwala na skuteczne usunięcie wszystkich tych rodzajów blizn. Wiedzieć jednak trzeba, że istnieje kilka przeciwwskazań do laserowego usuwania blizn. Jest to choćby ciąża, przyjmowanie niektórych leków, choroby nowotworowe, zapalenie skóry oraz łuszczyca.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here