Kreatyna

Suplementy diety to dziś bez wątpienia jedne z najczęściej wybieranych produktów, które wspomagają nasze codzienne funkcjonowanie. Ich zadaniem dostarczać niezbędnych nam związków, które w innym przypadku mogą znajdować się w naszym organizmie w zbyt małej ilości. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszy się kreatyna. Zobacz, czym jest i kiedy po nią sięgnąć.

Kreatyna w organizmie

Zacznijmy od tego, że kreatyna to związek naturalnie występujący w naszym ciele. Jest wynikiem metabolizmu i w największych ilościach znajduje się w naszych mięśniach i ścięgnach. Częściowo produkowana jest przez nasz organizm, a częściowo musi być dostarczana w pożywieniu.

Kreatyna jest odpowiedzialna za magazynowanie i uwalnianie energii, potrzebnej do wielu procesów zachodzących w ludzkim ciele. Między innymi pomaga w syntezie białek mięśniowych, prowadząc do ich rozbudowania. Jednocześnie ma pozytywny wpływ na regenerację organizmu i na wykorzystanie w nim zasobów energetycznych. Chroni także komórki naszego ciała przed stresem oksydacyjnym.

Bardziej efektywne ćwiczenia i regeneracja

Ze względu na swoje właściwości, kreatyna jest suplementem diety stosowanym przez amatorów i profesjonalnych sportowców. W zwyczajnej diecie często nie jesteśmy w stanie dostarczyć jej wystarczających ilości, dlatego tak ważne jest uzupełnianie jej poziomu, zwłaszcza podczas intensywnych ćwiczeń siłowych.

Kreatyna spożyta przed treningiem działa przede wszystkim jako nośnik energii. Pomaga w jej lepszym uwalnianiu i przenoszeniu, dzięki czemu wspomaga każde wykonywane ćwiczenie. Wzmaga wytrzymałość podczas sportu i sprawia, że przychodzi on z większą łatwością. Z kolei po treningu jej wysoka zawartość w mięśniach przyspiesza ich regenerację. Dzięki temu są one znacznie szybciej rozbudowywane i mogą zwiększyć swoją siłę, wytrzymałość i możliwości.

Najlepsza postać suplementu diety

Suplementy diety powinny nie tylko korzystnie wpływać na nasz organizm, ale również być przyjemne w stosowaniu i mieć wysoką biodostępność. Dzięki temu nawet ich niewielka ilość zostaje w całości spożytkowana i odznacza się bardzo dużą wydajnością.

Właśnie takie cechy ma Olimp Creatine Monohydrate Powder, czyli suplement zawierający 100% mikronizowanego monohydratu kreatyny. Oznacza to, że proszek jest doskonale rozpuszczalny w wodzie, co przekłada się na jego dobre wchłanianie przez organizm. Jednocześnie produkt ten posiada neutralny smak, dzięki czemu łatwo połączysz go z innymi odżywkami i suplementami, które spożywasz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here