Koszulki i spodenki rowerowe – dlaczego są wyjątkowe?

Kolorowe i dobrze dopasowane do ciała stroje kolarskie to charakterystyczny element rowerzystów. Noszenie ich podczas jazdy na rowerze w znaczny sposób podnosi komfort uprawiania tego sportu, dlatego wśród amatorów kolarstwa spodenki i koszulki rowerowe stają się coraz bardziej popularne. Zobacz, czym charakteryzują się stroje kolarskie i w jaki sposób podnoszą wygodę jazdy rowerem.

Termiczne koszulki rowerowe – co to są potówki?

Potówka to popularne określenie koszulki termicznej, która ściśle przylega do ciała rowerzysty. Jej zadaniem jest odprowadzenie potu na zewnątrz. Dzięki temu skóra oraz wewnętrzna część koszulki pozostają suche. Daje to ogromny komfort w chłodniejsze lub bardziej wietrzne dni. Wystarczy wyobrazić sobie nieprzyjemne uczucie, gdy zimny podmuch przyklei nam do skóry przemoczoną potem bawełnianą koszulkę. Pamiętaj, że im lepiej ściślej potówka przylega do ciała, tym skuteczniej odprowadza wilgoć na zewnątrz. Nie możesz jednak wybrać koszulki zbyt małej, ponieważ mogłaby ograniczać Twoje ruchu podczas uprawiania sportu.

Potówki sprawdzają się nie tylko podczas dużego wysiłku. Jeśli masz tendencję do intensywnego pocenia się, zakładaj potówkę podczas codziennego dojazdu do pracy rowerem. Dzięki nim dojedziesz suchy, a Twoja skóra nie będzie wydzielała nieprzyjemnego zapachu.

Druga warstwa – koszulki rowerowe

Koszulki rowerowe wykonane są zwykle ze specjalnie przygotowanych, syntetycznych materiałów. Ich właściwości są bardzo podobne do tych, którymi charakteryzują się potówki, dlatego można zakładać je bezpośrednio na ciało. Materiały, z których wykonywane są koszulki rowerowe, bardzo szybko schną. Jest to ogromnym plusem, ponieważ chcąc jeździć na rowerze nawet codziennie, nie musisz mieć całej szafy koszulek, bowiem po powrocie do domu wystarczy przeprać koszulkę, która będzie sucha już nawet po trzech godzinach. Dobre koszulki rowerowe, które doskonale spełnią wszystkie swoje i służą nawet przez kilka lat, kosztują około 100 zł.

Spodenki rowerowe – nie tylko dla wyczynowców

Na rynku dostępne są różne rodzaje spodenek rowerowych (warto sprawdzić ofertę spodenek rowerowych w sklepie AdventureSports.pl). W zależności od własnych upodobań możesz wybrać spośród:

  • obcisłych spodenek z wkładką,
  • luźnych spodenek sportowych,
  • połączenia powyższych opcji.

Czym charakteryzują się obcisłe spodenki rowerowe?

Ich najważniejszym elementem jest wkładka, czyli popularny „pampers”. Dobra wkładka to taka, która jest kształtem dopasowana do anatomii krocza. Jej zadania to ochrona przed otarciami i odciskami, a także odprowadzanie potu. Zapewniają jej to odpowiedni kształt oraz odpowiednia ilość użytego materiału.

Wygodę jazdy znacznie poprawiają szelki. Spodenki z szelkami znacznie lepiej trzymają się na ciele niż spodenki bez szelek, które po wydzielenie przez skórę potu, mogą zacząć się przesuwać. Szelki powinny być wykonane z siateczkowego materiału, dzięki temu na uwierają i nie podrażniają skóry, a także lepiej odprowadzają pot.

Kupując spodenki, zwróć tez uwagę na to, czy końcówka nogawek jest wyposażona w delikatny ściągacz. Takie rozwiązanie zapobiega podciąganiu się nogawek w górę ud. Sprawdź.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here