Jeśli niepokoi nas stan naszej skóry, warto udać się do dermatologa
fot. Pixabay.com

Nasza skóra to bardzo delikatny narząd, który potrafi szybko reagować, gdy coś w naszym organizmie idzie nie tak. Wszelkie zmiany, wypryski, wysypki, swędzenie, pokrzywki mogą być tego sygnałem. Kiedy więc właściwie należy skorzystać z porady dermatologa? Czy każda wysypka to już objaw poważnej choroby skóry lub innych problemów zdrowotnych?

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/kiedy-warto-udac-sie-do-dermatologa/

Kiedy stan skóry powinien nas mocno zaniepokoić?

Są takie problemy skórne, z którymi można sobie poradzić domowymi sposobami. Do takich można zaliczyć na przykład zbyt suchą skórę, łupież czy łagodną odmianę trądziku. Nie musimy z tymi przypadłościami od razu biec do dermatologa.

Co więc powinno zaniepokoić? Jest kilka takich objawów, na które trzeba być szczególnie wyczulonym i gdy wystąpią, niezwłocznie skorzystać z porady dermatologa. Wśród nich można wymienić: łuszczycę, atopowe zapalenie skóry, ciężka postać trądziku, liszaje, czyraki czy łysienie (nadmierne wypadanie włosów może być związane ze zbyt dużym przesuszeniem skóry głowy).

Kiedy nie czekać z wizytą u dermatologa?

Kiedy tylko na naszej skórze pojawią się jakiekolwiek zmiany, które mogłyby wskazywać na rozwój nowotworu, nie należy zwlekać. Wizytę u dermatologa powinniśmy odbyć w jak najszybszym czasie od wystąpienia zmiany. Szybka diagnoza może pomóc nam uniknąć dramatycznych dla naszego zdrowia konsekwencji. Wśród takich zmian zwrócić uwagę należy na zgrubienia skórne z poszerzonymi naczyniami krwionośnymi, guzki o perłowej barwie, zmiany, które nie chcą się zagoić. Pamiętajcie, że rak skóry wciąż stanowi 10 procent przypadków wśród nowotworów zdiagnozowanych jako złośliwe!

Kiedy wizyta u dermatologa nie jest konieczna?

Są takie problemy skórne, z którymi można sobie poradzić domowymi sposobami. A czasem wystarczy jedna lub dwie wizyty u kosmetyczki, która również znajdzie remedium na te skórne problemy. Wśród nich można wymienić łagodną postać trądziku. Jeśli sami dodatkowo zaangażujemy się w walkę z trądzikiem, stosując odpowiednią pielęgnację skóry twarzy oraz bardziej koncentrując się na prawidłowej diecie, wygraną mamy w kieszeni.

Jeśli natomiast nasza skóra często jest zaczerwieniona, swędzi, piecze, pojawia się na niej opuchlizna, może to oznaczać, że zbyt intensywnie reaguje na czynniki zewnętrzne. To z kolei może ją zakwalifikować jako skórę wrażliwą. W pielęgnacji takiej skóry również pomoże kosmetyczka, choć akurat na tym polu warto zadziałać wieloaspektowo. Wizyty u kosmetyczki warto wesprzeć konsultacją z dermatologiem oraz odpowiednią, dostosowaną do tego rodzaju skóry pielęgnacją.

Zobacz też: http://www.biegiemprzezpolske.pl/sprawdz-jakie-wlasciwosci-ma-miedz-i-dodaj-ja-do-jadlospisu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here