Dzięki nowoczesnej technologii każdy rowerzysta może na bieżąco monitorować czynione przez siebie postępy treningowe. Wystarczy zainstalować na smartfonie odpowiednią aplikację stworzoną z myślą o potrzebach rowerzystów i zabrać ze sobą smartfon na trening – wycieczkę rowerową. Aby zapewnić sobie możliwość wygodnego i bezpiecznego korzystania ze smartfona w czasie jazdy rowerem, potrzebny będzie Ci specjalny uchwyt na telefon. Takie uchwyty zwykle instaluje się na kierownicy lub na ramie roweru – gdy na kierownicy nie ma już miejsca lub gdy zależy nam na zachowaniu aerodynamicznej sylwetki roweru.

Cechy charakterystyczne rowerowych uchwytów na telefon

Klasyczny uchwyt na telefon składa się z dwóch części, z mocowania do kierownicy/ramy roweru i z mocowania na telefon. Zwykle jest to mocowanie zaciskowe, które można w prosty sposób dopasować do szerokości ramy czy kierownicy. Mocowanie na telefon powinno mieć formę łapek, które przytrzymują telefon z każdej strony, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wypięcia telefonu z uchwytu i jego upadku na drogę podczas jazdy. Wiele rowerowych uchwytów na telefon standardowo wyposażonych jest w niewielki pokrowiec z przezroczystym frontem, co pozwala na bieżąco śledzić trasę przejazdu i korzystać z podstawowych funkcjonalności telefonu, jednocześnie chroniąc delikatną elektronikę przed przypadkowym zamoczeniem i zakurzeniem. Uchwyt na telefon z pokrowcem to najlepszy wybór, jeśli z roweru korzystasz w każdej pogodzie, również w czasie opadów deszczu.

Rozmiar uchwytu rowerowego

Wybierając rowerowy uchwyt na telefon pamiętaj o sprawdzeniu jego rozmiaru. Większość uchwytów rowerowych przystosowana jest do instalacji smartfonów o określonych wymiarach. Jeśli wybierzesz uchwyt przystosowany do montażu telefonów z wyświetlaczem 5cali lub mniejszym, nie będziesz mógł w nim zainstalować telefonu większych rozmiarów. Wybierając nowy uchwyt najlepiej wybrać ten przystosowany do instalacji dużych smartfonów, a nawet tabletów. Zwykle zakres regulacji pozwoli zainstalować na nich także smartfony o mniejszej przekątnej ekranu.

Sam uchwyt na telefon, czy uchwyt z torbą rowerową?

W sprzedaży znajdziesz uchwyty klasyczne, przystosowane do instalacji samego smartfona lub uchwyty na telefon dodatkowo wyposażone w niewielką sakiewkę zwykle zamykaną na zamek błyskawiczny. Jeśli nie przeszkadza Ci, że taki uchwyt z torbą zajmuje nieco więcej miejsca, będzie to doskonały wybór zwłaszcza dla kogoś, kto zabiera ze sobą klucze, portfel z dokumentami lub inne drobne przedmioty, które mogą przydać się podczas codziennego treningu lub dłuższej wycieczki rowerowej.

Artykuł powstał we współpracy z https://xgsm.pl/pol_m_AKCESORIA_Uchwyty-do-telefonu-13076.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here