Aktywność fizyczna to niezwykle ważny element, który znacznie pomaga w rozwoju dzieci. Zapewnianie odpowiedniej dawki ruchu pozwala dzieciom wyrobić w sobie nawyk ćwiczenia, a także zapewnia maluchom odpowiednią kondycję i dawkę świeżego powietrza podczas zabaw na dworze. Jednak nie każde dziecko lubi sport, dlatego trzeba poznać kilka sprawdzonych sposobów na to, by nakłonić malucha do aktywnego spędzania czasu.

Zabawki, które zmotywują dzieci do ruchu

Najprostszym sposobem, by nakłonić dziecko do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu jest sprezentowanie im odpowiednich zabawek, które sprawią, że będą chciały z nich korzystać. Jeśli zabawki są odpowiednio skonstruowane a na dodatek należą do tych, które cieszą się popularnością wśród innych dzieci, istnieje duża szansa na to, że nawet największy leniuszek zainteresuje się nową formą zabawy z wykorzystaniem atrakcyjnych akcesoriów.

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej zabawki, ekspert Hulahop.pl poleca zainteresowanie się ofertą sprzętów sportowych, takich jak hulajnogi czy deskorolki dla dzieci. Te drugie w ostatnim czasie zyskują dużą popularność i motywują do zabawy mnóstwo dzieci.

Deskorolki dla maluchów dzielą się na trzy rodzaje: fishboardy, deskorolki tradycyjne oraz longboardy. Fishoboardy to krótkie deski dostosowane do jazdy miejskiej, których kształt zbliżony jest do kształtu ryby – stąd ich nazwa. Są niewielkie, lekkie, kolorowe i stosunkowo tanie, dzięki czemu w ostatnim czasie podbijają rynek sprzętu sportowego dla dzieci. Deskorolki tradycyjne zaś różnią się od siebie pod względem kształtu, są większe niż fishboardy i droższe. Nadają się do jazdy miejskiej, lecz ich gabaryty mogą być nieco problematyczne podczas zabawy młodszych dzieci.

Ciekawą opcją są również longboardy. Są to długie deski, których odpowiedni kształt sprawia, że podczas jazdy pozwalają wyciągnąć dużą prędkość. Doskonale nadają się dla dzieci, które nie mają problemów z utrzymywaniem równowagi i lubią szybką jazdę. Należy jednak pamiętać o tym, że kupując dziecku longboard, warto dokupić do niego również ochraniacze, ponieważ upadek przy dużej prędkości może stanowić zagrożenie zdrowia dziecka.

Oprócz deskorolek popularne są również hulajnogi. To nieco bezpieczniejsza opcja z uwagi na sterowane za pomocą kierownicy. Dodatkowo w szerokiej ofercie hulajnóg bez trudu można znaleźć sprzęt zarówno dla starszych, bardziej wymagających dzieci, jak również dla kilkulatków, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

Gry zespołowe

Kolejnym sposobem na zmotywowanie dzieci do podjęcia aktywności fizycznej jest zainteresowanie ich sportami zespołowymi. Gry tego typu nie wymagają z reguły zbyt wiele sprzętu, najczęściej wystarcza odpowiednia piłka czy inne akcesorium, wokół którego toczy się rozgrywka. Dziecko ma zaś okazję poznać inne maluchy, nawiązać z nimi znajomości a także bawić się wspólnie i ćwiczyć w przyjemnej atmosferze. To doskonałe rozwiązanie dla towarzyskich lecz leniwych dzieci. Obecność rówieśników i chęć wygrania motywuje maluchy do podejmowania wyzwań, by nie zawieść drużyny, dzięki czemu pozostają w ruchu i po jakimś czasie mogą wyrobić w sobie zdrowy nawyk ćwiczeń lub rozbudzić w sobie miłość do danej dyscypliny sportowej, która zapewni im ruch również w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here