Każdy wie, że aktywność fizyczna poprawia wygląd oraz samopoczucie. Poza tym dodaje energii, dotlenia organizm i sprawia, że czujemy się lepiej we własnej skórze. Rower jest świetnym zamiennikiem samochodu oraz komunikacji miejskiej. Sprawdzi się zwłaszcza wiosną, latem i jesienią. Jeśli szukasz alternatywy na dojazd do pracy lub sklepu, przesiądź się na rower, a Twoja sylwetka z pewnością to odczuje. Szukając jakiekolwiek aktywności, warto wziąć pod uwagę rower. Jak właściwie ten typ aktywności wpływa na figurę?

Wydolność poprawiona!

Jazda na rowerze wpływa na poprawę wydolności oraz wytrzymałości naszego organizmu. To z kolei przyczynia się do poprawy wyrzutowej serca, a także jego minutowej pojemności, co przekłada się na profilaktykę chorób układu krążenia (zawały, udary, miażdżyce). Ponadto ćwiczenie mięśnia sercowego pozwala także na obniżenie tętna spoczynkowego (to bardzo korzystne zjawisko). Aktywność fizyczna sprawia, że jesteśmy zdrowsi, czujemy się młodsi oraz pełni energii, a nasza kondycja ulega poprawie.

Mięśnie i kości wytrenowane

Każdy ruch nóg na rowerze (pedałowanie), to czynność, która zwiększa wytrzymałość mięśni i nóg. Dzięki systematycznym rowerowym wycieczkom siła kończyn dolnych staje się odczuwalnie większa – nie będzie już dla nas problemem wchodzenie po schodach, czy spacer w górach. Wszystko za sprawą wyćwiczonych mięśni nóg i układu kostnego. Rower to aktywność świetna dla każdego, również dla osób, które z różnych powodów musiały zrezygnować z innych sportów, np. w wyniku kontuzji lub urazu. Nie obciąża stawów, a także poprawia koordynację ruchową i koncentrację.

Spalamy kalorie!

Regularna jazda na rowerze umożliwia bezpieczne oraz skuteczne spalanie kalorii. Ten rodzaj aktywności fizycznej wpływa nie tylko na poprawę kondycji i zdrowia człowieka, ale jest też niemal idealną formą aktywności fizycznej dla każdej osoby, która chce zadbać o sprawność, a przy okazji pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jak to wygląda w praktyce? Otóż wolna jazda, około 15 km/h pozwala w ciągu godziny spalić około 300 kalorii. Jeśli jednak zwiększymy tempo do 20 km/h, to spalanie wzrośnie do 600 kalorii, zaś w terenie wyboistym aż do 700!

Tłuszcz znika

Jeżdżąc na rowerze, możemy liczyć także na redukcję cellulitu. A ten jest wyjątkowo niewdzięcznym tłuszczem, który właśnie dzięki treningom rowerowym można efektywnie zwalczać – m.in. z ud, bioder oraz brzucha. Warto także wskazać zbawienne działanie wypraw rowerowych na mięśnie pleców, przedramion i brzucha. Nie są one oczywiście tam mocno wysilone jak wszystkie partie nóg, ale pracują na tyle wydajnie, że nie można obok tego faktu przejść obojętnie. Co więc daje jazda na rowerze? Przede wszystkim solidną pracę nóg (łydek, stóp i ud), ale także rozruszanie i wyćwiczenie innych partii ciała.

Kształtuje sylwetkę!

Jak jazda na rowerze kształtuje sylwetkę? Bardzo pozytywnie! Wysmukla kształty, ujędrnia uda, łydki i pośladki, a do tego pozwala na wyrzeźbienie mięśni nóg oraz ramion. Poza tym jazda na rowerze jest bardzo korzystna dla zdrowia, poprawia samopoczucie i dotlenia organizm. A przy tych wszystkich zaletach, można jeszcze dodać brak monotonności – jeżdżąc na rowerze, przemieszczamy się w różnych miejscach, oglądamy malownicze widoki, dzięki czemu ten sport nas nie nuży. Prawda, że warto „rowerować”?

Przygotuj się na rower

Jeśli szukamy świetnego sposobu na wysmuklenie sylwetki i zgubienie zbędnych kilogramów w przyjemny i bezpieczny dla stawów i kości sposób, to jazda na rowerze jest właśnie dla nas! A wybierając się na rower, nie zapomnijmy o odpowiednich ubraniach, które pozwolą nam na wygodne oraz przyjemne korzystanie z przejażdżek rowerowych. Najlepiej zaopatrzyć się w spodenki rowerowe ze specjalną wkładką, koszulkę rowerową z szybkoschnącego materiału oraz praktycznymi kieszonkami, umożliwiającymi schowanie najpotrzebniejszych drobiazgów. Do tego nie zapomnijmy o kasku! Ochrona głowy to niezwykle ważna kwestia. Przydatne mogą okazać się także rękawiczki i okulary rowerowe, które zwiększą komfort jazdy. Na sklepiguana.pl znajdziemy wysokiej jakości odzież i akcesoria na rower.

A jeśli wciąż zastanawiacie się, czy jazda na rowerze jest dla Was, to przestańcie myśleć! Wsiadajcie na rower, a z już po kilku dniach poczujecie i zobaczycie pozytywną zmianę sylwetki. Satysfakcja gwarantowana!

Źródło zdjęć: sklepiguana.pl, fotolia.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here