Jak przygotować się do weekendu rowerowego

Pogoda coraz mniej nas rozpieszcza. Ale z drugiej strony pogoda nie może być przeszkodą do tego, by oddawać się przyjemności, jaka daje jazda na rowerze. Nie musicie też decydować się tylko i wyłącznie na krótkie przejażdżki. Dziś podpowiemy Wam, jak zorganizować i przygotować się do weekendu rowerowego. To koniecznie musicie wiedzieć.

Planowanie czas rozpocząć

Jazda na rowerze jest przyjemnością i z tej przyjemności nie powinno się rezygnować, nawet gdy pogoda nie dopisuje. Dlatego też dziś podpowiemy Wam jak przygotować się do jazdy w trudniejszych warunkach. Na pewno na początek należy wybrać trasę, ale też znaleźć miejsce noclegowe, bo noce bywają już bardzo zimne i o ile nocowanie pod namiotem latem czy wczesną jesienią jest ok, tak obecnie go nie polecamy. Jednocześnie nie musicie wcale wybierać drogich hoteli, na trasach znajdują się często małe, przytulne pensjonaty, ale też motele, gdzie cena noclegów to około 40 złotych. Gdy już wybierzcie trasę oraz miejsce noclegowe, to możecie przejść do kolejnego etapu.

Sprawdź stan techniczny roweru

Tak jak wszystko i rowery mogą ulegać awariom. A jak zapewne wiecie, życie potrafi zaskakiwać uszkodzeniem roweru i to w najmniej odpowiednim momencie. Bywa też tak, że dany podzespół jeszcze działa, ale jednak jego praca wisi na przysłowiowy włosku i nie każdą awarię można łatwo zauważyć. Dlatego tak duże znaczenie ma sprawdzenie stanu technicznego Waszego jednośladu. Na pewno musicie sprawdzić każdy podzespół, a więc nie tylko układ kierowniczy czy też hamulcowy. Ważną rolę odgrywa korba rowerowa, która jest istotną częścią układu napędowego roweru łączącego każdy z pedałów z osią suportu. W razie konieczności trzeba ją wymienić, co wcale nie generuje wysokich kosztów. Wystarczy tylko kupić nową korbę do roweru, a potem już przejść do pracy. Ale w myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać możemy Wam polecić też wymianę sprzętu w serwisie, gdzie profesjonaliście sprawdzą Wasz cały jednoślad. Oczywiście i to nie zwalnia Was z konieczności przygotowania małego zestawu naprawczego, tak w razie jakiejś awarii czy też uszkodzenia. Na pewno powinien w niej się znaleźć scyzoryk z najpotrzebniejszymi kluczami oraz zestaw do naprawy kół rowerowych. Taki zestaw nie zajmuje dużo miejsca, a może być naprawdę bardzo pomocny, a i cena nie jest wysoka, bo można go zakupić za mniej niż 100 złotych.

korba rowerowa

Zadbaj o wyposażenie i spakuj jedzenie

Przyda się torba rowerowa, w której możecie spakować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. W przypadku weekendu rowerowego lepiej postawić na torby na bagażnik. Jednocześnie koniecznie wybierzcie model z wodoodpornej membrany, który sprawdzi się nawet w trudniejszych warunkach i zapewnia większą wygodę. Do takiej torby trzeba spakować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a więc nie tylko zestaw naprawczy, ale też odzież na zmianę i rzecz jasna jedzenie. Oczywiście możecie po drodze się zatrzymywać na posiłki w restauracji, ale jednak wygodniej będzie zjeść po drodze np. w pięknym parku, gdzie dodatkowo możecie podziwiać przyrodę. Możecie przygotować wcześniej kanapki, ale też sałatki z kurczakiem. Zaletą takiej pogody jest to, że nie trzeba obawiać się, że jedzenie się zepsuje. To nadal nie wszystko, co trzeba spakować, bo kolejną rzeczą jest choćby baton czy czekolada. Na wypadek, gdybyście się gorzej poczuli przyda się Wam właśnie coś słodkiego. Musimy też przypomnieć o wodzie, bo choć pogoda rzeczywiście nie jest najlepsza, to nadal musicie pamiętać o tym, by się nawadniać regularnie.

Wybierz odpowiednie ubranie

Odzież ma znaczenie i to fakt. Jednocześnie ważna jest także wygoda. Zatem musicie wybrać takie ubrania, które rzeczywiście zapewnią Wam komfort cieplny, ale i będą wygodne. Na pewno koniecznie trzeba zaopatrzyć się w bieliznę termiczną, do tego przydadzą się proste spodnie, bluza i kurtka z wodoodporną membraną. Jeżeli chodzi o obuwie, to nie może być ono zbyć masywne, bo to może utrudniać Wam pedałowanie. Nie zapomnijcie jeszcze o kasku i ochraniaczach, a potem możecie oddać się już przyjemności jaką daje jazda na rowerze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here