rower miejski

Bycie trendsetterem zobowiązuje, wszak trzeba ulegać modzie, ale i stawiać na trendy, które na pierwszy rzut oka wydają się wątpliwie. Jest się też kreatorem. Zatem jeżeli należycie do tego grona, to wszystko musicie mieć „naj”, a więc rower też. A jaki będzie idealny? Tego dowiecie się od nas, bo przedstawimy Wam naszą topową 5-tkę.

Top 1: Rower szosowy Merida Scultura Disc 8000-E 2020

Merida Scultura Disc 8000-E 2020 to „królowa szos”, czyli rower tak idealny i stylowy, że aż brakuje słów. Już sama estetyka jest nowatorka, ale i niezwykle intrygujące. Trzeba przyznać, że trudno przejść obok tego cacka obojętnie. Jest dopracowana w każdym, nawet najmniejszym szczególe. Ale zachwyca także pod kątem parametrów technicznych. Posiada super lekką, ale i maksymalnie odporną ramę wykonaną z karbonu. Posiada także całkowicie karbowany widelec. Ale to nadal nie wszytko, otóż ma także sztywne osie, mocne hamulce i to z efektem chłodzenia i została wyposażona w szeroki zakres przyłożeń. Ten rower nie jeździ, on wręcz śmiga. Jednak niestety ma jedną wadę, a dokładnie cenę, ale aż żal go nie kupić, bo to model na miarę trendsettera.

Top 2: Rower szosowy Merida Scultura Limited 2019

kolarzowka

Skoro naszą pierwszą propozycję określiliśmy mianem królowej, to naszą kolejną propozycję możemy nazwać „księżniczką”. Tutaj mamy na myśli rower szosowy Merida Scultura Limited 2019, jak sama nazwa wskazuje jest to seria limitowana, ale dzięki temu jednoślad będzie przedmiotem zachwytów, ale i westchnień. Choć cena, ponad 12 tysięcy, robi swoje, to ponownie musimy stwierdzić, że jest jej wart, bo za jakość trzeba zapłacić. Ten model ma nie tylko wręcz genialne parametry techniczne, ale też wyposażony został w liczne akcesoria rowerowe, a więc można śmiało uznać go za rower kompletny, gdzie każda zmiana jest niemal błędem. W tym przypadku mamy do czynienia z ramą karbonową, która zapewnia także lekkość. Oczywiście musimy wspomnieć o mechanizmie korbowym, który pochodzi od renomowanego producenta Shimano. Wkładem suportu jest tutaj FSA 386-BB30 PF6000. Ponadto do dyspozycji rowerzysty są aż 22 biegi i wszystkie chodzą płynnie. Za bezpieczeństwo odpowiadają hamulce  Shimano Ultegra. Także opony są świetnej jakości. Tutaj producent postawił na modele zwijane Continental Grand Sport Race 700x25C. Waga mniej niż 8 kg jak na tak dobrze wyposażony rower jest też zaskakująco niska. Ale poza parametrami trzeba docenić też jego piękno zewnętrzne, które jest pełne minimalizmu, elegancji i surowości zarazem.

Top 3: Rower szosowy Merida Reacto 500 2019

W naszym zestawieniu ostatnie miejsce na podium przyznajemy rowerowi szosowemu Merida Reacto 500 2019. Tym razem skupimy się na walorach zewnętrznych, a dokładnie stylowej formie w nowoczesnym wydaniu. Wybarwienie utrzymane w bieli i czerni tworzy genialny kontrast i jest kwintesencją elegancji, ale i dobrego stylu. Ale także parametry w dobry styl się wpisują, wszak są naprawdę obiecujące. Ale już teraz musimy Was uprzedzić, że jest to rower tańszy, jednak też dobry, choć karbonu w nim nie uświadczycie. W tym przypadku mamy aluminiową ramę. Z kolei mechanizm korbowy to FSA Gossamer Pro Mega; 52-36T. Oczywiście jak można się domyślić manetki pochodzą od producenta Shimano. Na plus trzeba też zaliczyć sporą ilość biegów, bo aż 22 i dobre hamulce. Rower wart jest Waszej uwagi.

Top 4: skoro już poza podium

Na 4 miejscu znalazł się rower szosowy Romet Huragan 3 2020, który także jest świetny, choć kosztuje niewiele ponad 3000 złotych. Elegancki wygląd, do tego dobre parametry techniczne i ciekawy design sprawiają, że warto rozważyć jego zakup. Tutaj mamy do czynienia z ramą aluminiową 6061 X-lite. Musimy też wspomnieć o dobrych amortyzatorach i czułych hamulcach.

Top 5: Rower szosowy Kellys URC 90 2020

rower szosowy

Tak właśnie dotarliśmy do naszej ostatniej propozycji, ale także z wyższej półki.  Na pewno polecamy Wam  rower szosowy Kellys URC 90 2020. Tutaj również większość podzespołów pochodzi od Shimano. Do tego oczywiście bardzo czułe hamulce i wygoda oraz komfort jazdy, a także ergonomiczne siodełko. Musimy też wspomnieć o ramie Kellys iCAD RC, wykonanej z karbonu.

Jeżeli szukacie wysokiej jakości rowerów, to koniecznie skorzystajcie z naszego zestawienia. Wszystkie modele są na miarę Waszych oczekiwań, a przy tym ich estetyka jest niemal nowatorska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here