okulary rowerowe

Okulary rowerowe to jeden z najważniejszych elementów dla profesjonalnie wyposażonego rowerzysty. Takie okulary pełnią wiele istotnych funkcji. Odpowiadają m.in. za ochronę przed wiatrem, deszczem i nadmierną dawką promieni słonecznych, a do tego gwarantują lepszą jakość widzenia w czasie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ma to niebagatelny wpływ na zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Czym jeszcze charakteryzują się okulary na rower i dlaczego warto je mieć w swoim wyposażeniu?

Okulary rowerowe – kilka najważniejszych zalet

Okulary przeznaczone dla kolarzy zostały skonstruowane w taki sposób, aby umożliwiać realizowanie treningów rowerowych przy każdej pogodzie. Sprawdzą się przede wszystkim na słońcu oraz wietrze, a do tego skutecznie chronią wzrok. Zdecydowanie się na ich zakupienie to strzał w dziesiątkę, ponieważ dzięki nim rowerzysta jest chroniony m.in. przed drobinkami kurzu oraz pyłem, np. na skutek przejazdu samochodu w bliskiej odległości od kolarza. Okulary rowerowe doskonale przylegają do twarzy użytkownika, lecz nie powodują niekomfortowego ucisku. Ich dużym atutem jest też skuteczna ochrona przed owadami.

Okulary na rower – połączenie komfortu, bezpieczeństwa i ochrony przed podrażnieniami oczu

Każda osoba, która zdecyduje się zakupić okulary na rower powinna wiedzieć o tym, że poszczególne modele różnią się od siebie m.in. kolorem, sezonem użytkowania, rozmiarem i przeznaczeniem. Niektóre okulary wykorzystywane są podczas jazdy na rowerze szosowym, inne w warunkach miejskich, a jeszcze inne w terenie górskim lub też podczas treningów MTB. Warto to bardzo dokładnie sprawdzić, aby wybrać dla siebie najkorzystniejszą opcję z możliwych. Pewne jest jedno – dostępne okulary rowerowe Adventure Sports są idealnym połączeniem wysokiego komfortu jazdy, maksymalnego poziomu bezpieczeństwa i ochrony oczu przed groźnymi oraz bolesnymi podrażnieniami. Można je zakupić w wersji męskiej oraz damskiej, dlatego też po dogłębnych analizach, każdy kolarz znajdzie dla siebie odpowiedni model na krótsze lub dłuższe trasy, w ulubionym terenie.

Dobór okularów rowerowych a kolor szkła – jak to wygląda w praktyce? Wskazówki

Przy doborze okularów rowerowych warto korzystać z porad doświadczonych kolarzy, którzy od dłuższego czasu poruszają się na rowerze w takich okularach i wiedzą o nich dosłownie wszystko. Jednym z najważniejszych kryteriów, którego nie powinno się bagatelizować jest kolor szkła w okularach na rower. W tym przypadku rowerzyści mają do dyspozycji:

  • szkła pomarańczowe lub żółte – przeznaczone do jazdy w nieco trudniejszych warunkach atmosferycznych, a więc np. wtedy, gdy na dworze nie świeci słońce, gwarancja rozjaśnienia terenu,
  • szkła ciemne – korzysta się z nich w momencie, gdy na świeżym powietrzu panują idealne warunki pogodowe i kolarzom zależy na lekkim zacienieniu pokonywanego terenu,
  • szkła bezbarwne – idealny wybór dla rowerzystów, którzy cenią sobie trenowanie późnymi wieczorami lub wczesnym rankiem.

Ciekawym wyborem dla wymagających użytkowników będą okulary rowerowe POC Aim Fluo w kolorze pomarańczowym, zawierające w sobie sferyczną szybkę, regulowany nosek i zauszniki z hydrofilowej gumy. Dodatkowo gwarantują rowerzyście maksymalne pole widzenia i stabilnie osadzają się na jego twarzy. Na szczególne uznanie zasługuje też ich wytrzymała oraz ultra lekka ramka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here