Dieta pudełkowa – zdrowa czy nie?

0
5396

Catering dietetyczny totalnie zdominował największe miasta w Polsce. Korzystają z niego pracownicy korporacji, zapracowani single, a nawet rodziny z dziećmi. Dieta pudełkowa jest bardzo wygodna oraz ogranicza czas sporządzania posiłków. Jednak czy taki catering jest zdrowy?

Ekologiczne potrawy i opakowania

Wybierając odpowiednią firmę cateringową warto też zwrócić uwagę na to, czy ma ona na względzie ekologię. Chodzi tutaj zarówno o opakowania, jak i używane produkty. Co do pudełek, na rynku istnieje coraz więcej firm, które nie używają plastiku. Zamiast tego stawiają na w pełni biodegradowalne i kompostowalne tacki z pulpy celulozowej pokryte biolaminatem. Dzięki temu oferują w pełni ekologiczny zestaw. Opakowania przyjazne środowisku powodują też, że można je spokojnie użyć w mikrofalówce, bez obaw o wydzielanie przez nie jakichkolwiek, szkodliwych substancji. Wiele firm cateringowych korzysta też z eko dostawców. Dzięki temu użyte do stworzenia poszczególnych potraw składniki nie zawierają żadnych konserwantów i ulepszaczy smaku. Kierują się też one filozofią „zero waste”. Zbierając zamówienia na poszczególne posiłki, firmy cateringowe mogą na tyle precyzyjnie sformułować listę zakupów, aby absolutnie niczego nie wyrzucać.

Dieta pudełkowa – z korzyścią dla Twojego zdrowia

Poza tym catering dietetyczny Zabrze oferuje na tyle zróżnicowane menu, aby móc zadbać o osoby o szczególnych potrzebach żywieniowych. Gotując samodzielnie raczej nie zwracasz, aż takiej uwagi na używane produkty. Przez to Twoja dieta nie jest idealnie zbilansowana. Tymczasem korzystając z diety pudełkowej, otrzymasz posiłki idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. W ofertach firm cateringowych znajdziesz na przykład menu, sprzyjające odchudzaniu, menu dla cukrzyków i wiele więcej. Firma cateringowa przygotuje dla Ciebie również posiłki, niezawierające glutenu albo laktozy. Możesz przetestować nawet specjalne, modne diety, takie jak dieta ketogeniczna oraz dieta paleo.

Z dietą pudełkową łatwiej jeść zdrowo

Przygotowanie w pełni zbilansowanych posiłków w codziennym funkcjonowaniu może wcale nie być takie proste. Po pierwsze dlatego, że nie znajdziesz w sklepie odpowiednich produktów. Po drugie dlatego, że zostaną Ci resztki z poprzedniego dnia, których nie chcesz wyrzucić. Po trzecie dlatego, że ulegniesz pokusie szybkiego jedzenia „na mieście”. Tymczasem skorzystanie z diety pudełkowej narzuca Ci pewną dyscyplinę. W ten sposób łatwiej zrzucić zbędne kilogramy albo zadbać o redukcję cukru w diecie. Catering dietetyczny Zabrze z pewnością jest godny polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here