Czym powinny wyróżniać się dobre buty na zimę?

Przed nadejściem zimy warto odpowiednio się przygotować. Nie tylko zabezpieczyć swój ogród, wymienić opony na zimę, czy też zaopatrzyć się w opał. Codzienne ,,podróże” do pracy, szkoły, czy też sklepu podczas zimowej aury wymagają od nas odpowiedniego ubioru. Wysokiej jakości odzież i obuwie chronią nasz organizm przed przemarznięciem, chorobami oraz licznymi kontuzjami. Jeśli chodzi o odzież to najlepszym rozwiązaniem są puchowe płaszcze i kurtki wyposażone w membranę, bądź wykonane z materiału przepuszczającego powietrze i jednocześnie utrzymującego ciepło wewnątrz. Puchowe okrycia wierzchnie są lekkie i nie krępują ruchów, doskonale akumulują ciepło i tworzą idealną barierę przed chłodnym wiatrem oraz ochronę przed wilgocią. 

Doskonałym uzupełnieniem termicznej i wodoodpornej odzieży są wysokiej jakości buty zimowe. Odpowiednio dobrane buty zimowe chronią stopy przed chłodem i wilgocią, a także zapewniają stabilność podczas poruszania się po ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach.  Buty zimowe przede wszystkim powinny zapobiegać przemarznięciu, dlatego warto wybierać obuwie posiadające warstwę ocieplenia i skonstruowane na wyższej podeszwie. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na funkcję antypoślizgowe, buty wyposażone w antypoślizgową podeszwę pomagają uniknąć możliwych wywrotek na oblodzonych chodnikach i pozwalają sprawniej poruszać się podczas zimowych przechadzek. Najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne buty, które sprawdzą się na co dzień, jak również na wycieczkach. W tej grupie znajdują się przede wszystkim śniegowce i trapery doskonale utrzymujące ciepło oraz skonstruowane na wyższej i antypoślizgowej podeszwie. 

Moon Boot – ochrona przez zimnem i oryginalny design 

Jeszcze kilka lat temu przy wyborze butów zimowych głównie zwracano uwagę na ich wygląd. Oryginalny i modny wzór stawiany był na pierwszym miejscu. Nie było to najrozsądniejsze rozwiązanie, ponieważ buty zimowe przede wszystkim powinny chronić stopy przed przemarznięciem oraz dbać o stabilizację pozycji ciała (antypoślizgowe i wyprofilowane podeszwy). 

Współcześni producenci obuwia umiejętnie łączą obowiązujące trendy modowe z najważniejszymi zaletami obuwia zimowego, dzięki temu oferują modne i chroniące przed niską temperaturą buty. Doskonałym przykładem jest obuwie zimowe określane, jako Moon Boot. Moon Booty to wysokiej jakości buty zimowe, które obecnie stały się charakterystycznym symbolem XXI wieku. Obuwie zaprojektowane zostało przez Włocha – Giancarlo Zanattę, którego zainspirowała relacja z lądowania Neila Armstronga na Księżycu. Potocznie Moon Boot nazywane są ,,księżycowymi butami”, które pobiły i stałe zadowalają serca wielu klientów z całego świata. 

Moon Boot dostępne są w przeróżnych rozmiarach, fasonach i kolorach. Użytkowane mogą być przez dzieci, kobiety i mężczyzn. W ofercie znaleźć można między innymi klasyczne śniegowce, jak również wersje zimowych trampek. Wykonane są z wysokiego gatunku materiału i wyposażone w specjalne usztywnienia, warstwy ocieplenia oraz antypoślizgową i żłobioną podeszwę. Umożliwiają komfortowe poruszanie się pod oblodzonych i ośnieżonych nawierzchniach. Ponadto Moon Boot zachwycają swoim nieziemskim wyglądem, ponieważ ozdobione są modnymi i ekskluzywnymi dodatkami. 

Nie posiadasz jeszcze odpowiednich butów na zimę? Już dziś sprawdź ofertę Moon Bootów na sportofino i wybierz najlepszy model dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here