Czy rowery elektryczne typu fat bike nadają się do jazdy po mieście

Fat bike to rowery, które zdecydowanie przyciągają uwagę i budzą ciekawość. Kiedy pojawiły się na rynku, niewielu znało ich przeznaczenie. Dziś cieszą się ogromną popularnością i coraz częściej pojawiają się na ulicach miast.

Fat bike to rowery, które zdecydowanie przyciągają uwagę i budzą ciekawość. Kiedy pojawiły się na rynku, niewielu znało ich przeznaczenie. Dziś cieszą się ogromną popularnością i coraz częściej pojawiają się na ulicach miast.

Fat bike – co to za kolos?

Rower typu fat bike zdecydowanie wyróżnia się wyglądem, z dokładnie grubością opon. Ich szerokość sięga nawet 12 centymetrów, a wewnątrz kryje się mnóstwo powietrza, które całkowicie odmienia komfort jazdy. To właśnie masywne opony i ciśnienie wewnątrz sprawia, że rowery te cechują się ogromną przyczepnością i stanowią doskonałe narzędzie nie tylko do szaleństw rowerowych, ale i bezpiecznej jazdy.

Fat bike – komfort i wygoda

Masywne i szerokie opony wpływają na styl jazdy. Wszelkie nierówności i doły rower pokonuje gładko, bez dyskomfortu dla użytkownika. Szerokość opon wpływa oczywiście na opór, zatem jazda wymaga nieco większego nakładu sił. Jednak przy trudnej i wymagającej nawierzchni zupełnie nie odczuwa się różnicy. Inaczej wygląda sytuacja na prostej drodze. Fat bike to rower typowo terenowy, jednak coraz częściej spotyka się urządzenia na ulicach miast.

Jak wskazują sami użytkownicy, rower wymaga nieco lepszej kondycji przy nawierzchni gładkiej, dlatego doskonałym rozwiązaniem jest doposażenie urządzenia w silnik. Rower elektryczny na grubych oponach zdecydowanie wspomoże pracę mięśni i ułatwi pokonywanie odległości.

Fat bike czy rower górski?

Fat bike to tak naprawdę rower górski, który pokonuje trudne przeszkody zdecydowanie lepiej. Nie straszne mu korzenie, grząskie błoto, śnieg. Doskonała przyczepność daje niesamowitą frajdę z jazdy, a pasjonaci trudnych terenów wskazują również na większe możliwości pokonywania tras górskich.

Fat bike elektryczny – udogodnienie dla każdego

Rowery elektryczne fat bike to nowy trend w 2021 roku – to rower przeznaczony nie tylko do przemieszczania się po prostej nawierzchni, gdzie jazda wymaga nieco lepszej kondycji. To możliwość pokonania każdej trasy nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Mniej wysiłku to również większy komfort. Ośnieżone trasy, błotniste tereny leśne czy piaszczyste podłoża pokonuje się szybko i bez dodatkowego wysiłku.

Jednak fat bike elektryczny to nie tylko opony i silnik. Sama budowa roweru wpływa na niezwykłą przyczepność. Odpowiednia rama, która doskonale amortyzuje wszelkie uderzenia i wstrząsy dodatkowo zapewnia komfort jazdy w trudnych warunkach.

Dlaczego rowery elektryczne fat bike?

Fat bike to rower do zadań specjalnych. Trudne trasy to prawdziwe wyzwanie i atrakcja dla pasjonatów offroadu. Sprawdza się na trasach błotnistych i leśnych, gdzie korzenie stanowią prawdziwą przeszkodę dla tradycyjnego roweru górskiego. To również rower przeznaczony do gładkiego pokonywania tras śnieżnych. Szerokie opony zapewniają stabilność i przyczepność, nie zapadają się. Zatem to również doskonały pojazd do tras typowo piaszczystych. Zalety jazdy na śniegu maja swój odpowiednik również w grząskim piachu.

Jak zatem widać rower elektryczny na grubych oponach typu fat bike to rower całoroczny, przeznaczony dla każdego. Dodatkowo możliwość doposażenia go w silnik elektryczny zapewnia komfortową jazdę bez większego nakładu sił. To możliwość dla cyklistów, którzy do tej pory omijali trudne trasy i stronili od jazdy w warunkach nadzwyczaj trudnych.

Fat bike do miasta?

Fat bike to rower terenowy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by używać go na co dzień jako środek transportu do pracy i do szybkiego przemieszczania się. Tutaj z pewnością przyda się silnik elektryczny, który dodatkowo zminimalizuje konieczność zaangażowania większej ilości mięśni i siły. Warto w związku z tym wybrać rower, który sprawdzi się w każdych warunkach. Oferta rynku jest bardzo bogata, dlatego należy wnikliwie przejrzeć parametry i dostosować urządzenie do potrzeb i wymagań użytkownika. Aluminiowa rama oraz akumulator, hamulce tarczowe mechaniczne na przód i tył to absolutne minimum.

Fay bike to rowery do zadań specjalnych, które kochają trudne tereny i trasy. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by doposażyć urządzenie w wygodny silnik i poruszać się nim gładko po mieście. Sprawdź ofertę Muvike i wybierz odpowiedni rower dla swoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here