Czy konwersja roweru na elektryczny dużo kosztuje?

Nadchodzi lato, czas, który większość z nas kojarzy z beztroską, słońcem, ciepłym deszczem i wakacjami. Ta pora roku wzbudza w nas chęć do zwiększonej aktywności fizycznej, wychodzenia z domu, a także podnosi ogólny poziom endorfin. Coraz więcej z nas decyduje się na przykład na codzienny dojazd do pracy rowerem, szybkie wypady poza miasto i pikniki na łonie natury. Jednoślady zdecydowanie królują w tym okresie. To łatwy w obsłudze, ekologiczny i wygodny sposób transportu. Nie stoisz w korkach, nie przejmujesz się miejscem parkingowym i docierasz wszędzie na czas. Co zrobić, aby rower okazał się jeszcze bardziej praktyczny?

Dlaczego warto posiadać rower elektryczny?

Jednoślad zasilany prądem jest praktycznie tak samo ekologiczny, jak zwykły rower, jednak o wiele bardziej praktyczny. Przede wszystkim wspomaganie elektryczne może zwiększyć zasięg Twoich wycieczek, ułatwiając Ci pedałowanie. Co więcej, możesz cieszyć się łatwiejszym zdobywaniem pagórków i podjazdem pod wzniesienia, a także sprawnym poruszaniu się po mieście. Rower elektryczny łączy w sobie przyjemność i wolność, jaką daje jazda na tradycyjnym rowerze, wraz z wydłużonym czasem podróży w delikatniejszym tempie. Silnik, który napędza pedały roweru, nie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z jazdy, jednak jego działanie jest zauważalne.

Koszt konwersji

Najbardziej popularną metodą konwersji zwykłego roweru na elektryczny jest zakup dedykowanego zestawu do konwersji roweru na tylne koło. W zależności od rodzaju wspomagania i mocy silnika, taki pakiet może kosztować od trochę ponad tysiąca do około trzech tysięcy złotych. W przypadku zakupu części oddzielnie koszt może wzrosnąć. Nie jest on jednak wysoki w porównaniu do rowerów elektrycznych oferowanych w sklepach. Warto zainteresować się samodzielną konwersją, szczególnie gdy posiadasz już sprawny rower, na którym dobrze Ci się jeździ. Jest to niewysoka kwota, biorąc pod uwagę ceny prądu, które są o wiele niższe od paliwa, a także ekologiczność tego środka transportu. Jeżeli lubisz dbać o naszą planetę, to jeden z pomysłów na oszczędzanie surowców naturalnych, który także przyczyni się do redukcji spalin i korków na drogach. Jesteś gotowy na nową przygodę?

Czy trudno przekonwersować rower?

Gdy wybierasz zestaw do konwersji roweru lub sam komponujesz jego części u renomowanej firmy, nie musisz martwić się czasem oraz umiejętnościami potrzebnymi do wprowadzenia zmian w Twoim rowerze. Z przygotowanymi narzędziami i niezbędnymi elementami do konwersji, będziesz w stanie samodzielnie przeprowadzić cały proces od początku do końca w przeciągu kilku krótkich godzin. Nie jest to więc rzecz skomplikowana, dlatego nie musisz zwracać się do specjalistów z prośbą o pomoc, za którą trzeba dodatkowo zapłacić. Jeżeli masz czas, a także podstawowe umiejętności manualne, nie musisz się obawiać, że nie dasz sobie rady. Przekonwertuj swój rower i ciesz się swobodą, jaką dają cieplejsze dni!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here